NOS: Onana blisko Arsenalu

Wszystko wskazuje na to, że Andre Onana wkrótce definitywnie pożegna się z Ajaksem.

Już w środę CAS rozpatrzy odwołanie bramkarza. Jak doskonale pamiętamy, Onana został zawieszony na 12 miesięcy za stosowanie niedozwolonych leków. Kameruńczyk tłumaczy, że zrobił to przez pomyłkę. Czy taka linia obrony wystarczy, by skrócić zawieszenie? Szanse wydają się niestety niewielkie. NOS Sport przedstawił dziś pewne szczegóły i przewidywania co do najbliższej przyszłości bramkarza.

W środę o 7:30 ma rozpocząć się zebranie w trybie zdalnym. Przedstawiciele zawodnika nie oczekują, że ostateczną decyzję CAS poznamy tego samego dnia. Zależy im na szybkim rozwiązaniu sytuacji, jednak to wszystko musi trochę potrwać. Prawnicy mają nadzieję poznać wyrok w ciągu tygodnia. Pełne uniewinnienie jest praktycznie niemożliwe, a skrócenie zawieszenia również wydaje się trudne do osiągniecia. Eksperci przekonują, że Onana mógł zostać zawieszony nawet na 4 lata, jednak został potraktowany nieco łagodniej już na samym początku.

Dziennikarze wspomnieli również jak wyglądały minione tygodnie i miesiące. Tutaj nie ma żadnego zaskoczenia, bowiem zawodnik trenował wyłącznie indywidualnie. Wszelkie kontakty z klubem lub federacją narodową zostały zakazane, więc Onana miał związane ręce. NOS dodaje także, że Ajax starał się, by bramkarzowi pozwolono uczestniczyć w świętowaniu mistrzostwa Holandii. Nie udało się tego załatwić, co więcej – gdyby była na to zgoda, z zaproszenia nie skorzystałby sam Onana. Jego przedstawiciel wyjaśnia, że byłoby to niezręczne i nie na miejscu bawić się z innymi piłkarzami, gdy jesteśmy w trakcie dość smutnej sprawy.

Kontrakt Onany obowiązuje do połowy 2022 roku i nie zostanie przedłużony. Obie strony przerwały negocjacje po tym jak nie potrafiły osiągnąć porozumienia. Kameruńczyk szykuje się więc do odejścia. Smutnego odejścia tylnymi drzwiami, jednak on sam ma nadzieję, że klub umożliwi mu transfer i godne pożegnanie, pomimo wszystkich okoliczności.

NOS informuje także, że głównym faworytem do pozyskania golkipera jest Arsenal. Oczekuje się, że gdy tylko poznamy wyrok CAS, wówczas transfer zostanie sfinalizowany w krótkim czasie. Jeśli zawieszenie Onany nie zostanie skrócone, Ajax prawdopodobnie otrzyma jedynie 2 miliony euro. Kwota będzie więc niesamowicie zmniejszona, ponieważ piłkarz będzie dostępny do gry od lutego, a sam posiada wygasający kontrakt. Skrócenie zawieszenia będzie dobrą wiadomością dla Ajaksu, który w takim przypadku będzie mógł liczyć na kwotę 6-9 milionów euro.

Share:

Dodaj komentarz