Zgodnie z oczekiwaniami nie musieliśmy długo czekać na aktualizację sytuacji Amina Younesa. Gianluca Di Marzio z włoskiego Sky Sport nie ma wątpliwości – Younes odchodzi do Napoli.

Reporter przed kilkoma minutami poinformował, że Ajax zaakceptował ofertę klubu z Neapolu. Skrzydłowy kosztować będzie 5 milionów euro. Przed nami już tylko formalności w postaci testów medycznych i podpisania kontraktu. Informację potwierdziły również najbardziej rzetelne źródła holenderskie, czyli De Telegraaf oraz Voetbal International. Niemiecki skrzydłowy w nowym klubie ma podpisać 5,5-letnią umowę.

Zdaniem De Telegraaf kwota transferu po stosunkowo łatwych do spełnienia warunkach może wzrosnąć nawet do 8 milionów euro.

Younes przybył do Amsterdamu w lipcu 2015 roku z Borussii Moenchengladbach za 2,5 miliona euro. Od tamtej pory zaliczył 96 oficjalnych występów w barwach Ajaksu, w których zdobył 17 bramek i dołożył 24 asysty. Choć żegnamy się w nieco chłodnej atmosferze – Amin dziękujemy i życzymy powodzenia w nowym klubie!

Share:

Dodaj komentarz