Media holenderskie oraz argentyńskie nie mają już wątpliwości. Lisandro Magallán przechodzi z Boca Juniors do Ajaksu Amsterdam. Kluby osiągnęły porozumienie.

Wicemistrzowie Holandii mają zapłacić za 24-letniego defensora 8 milionów euro. Uzgodniono również bonusy o maksymalnej wartości 1,5 miliona euro. Oficjalna prezentacja Magallána jest już prawdopodobnie tylko kwestią czasu. Wcześniej zawodnik wstępnie uzgodnił warunku pięcioletniego kontraktu z Ajaksem. Przed finalizacją transferu Argentyńczyk musi przejść jeszcze testy medyczne.

Magallán będzie czwartym wzmocnieniem kadry Joden na nadchodzący sezon. Wcześniej w Amsterdamie kontrakty podpisali Perr Schuurs, Hassane Bande oraz Zakaria Labyad. Defensor Boca Juniors był obserwowany przez przedstawicieli Ajaksu od ponad roku. Pierwsze konkretne informacje o negocjacjach mieliśmy już w styczniu, ale wówczas nie osiągnięto porozumienia. Rozmowy nie były również łatwe w ostatnich tygodniach, gdyż Boca Juniors chciało zatrzymać swojego gracza na kolejne mecze w Copa Libertadores. Na początku maja Magallán wraz ze swoim zespołem świętował zdobycie mistrzostwa Argentyny.

Share:

Dodaj komentarz