Nieoficjalnie: Idrissi w Ajaksie

Mały zwrot akcji na koniec okienka. Oussama Idrissi zostanie wypożyczony do Ajaksu!

Holenderskie media poinformowały, że Ajax osiągnął porozumienie z Sevillą w sprawie wypożyczenia Idrissiego do końca sezonu z opcją wykupu. To właśnie reprezentant Maroka zostanie zastępcą Promesa w selekcji klubu z Amsterdamu!

De Telegraaf oraz Voetbal International zgodnie informują, że po meczu z AZ w Amsterdamie rozpoczęły się konsultacje dotyczące możliwego wzmocnienia. Erik ten Hag wskazał, że jeśli Quincy Promes ma odejść, wówczas potrzebny będzie nowy zawodnik w jego miejsce. Ajax prowadził negocjacje z Nordsjaelland w sprawie sprowadzenia Kamaldeena Sulemany, ale szybko okazało się, że nie uda się zamknąć tego transferu przed końcem okienka. Amsterdamczycy szybko zdołali porozumieć się z Sevillą.

Idrissi w poniedziałek przejdzie testy medyczne, a wszystkie formalności muszą być gotowe przed 23:59, ponieważ o północy okienko transferowe w Holandii zostanie zamknięte. Większy spokój panuje w temacie sprzedaży Promesa, gdyż w Rosji okienko trwa dłużej. Za holenderskiego skrzydłowego Ajax ma otrzymać od 7,5 do 10 milionów euro.

Idrissi przed tym sezonem przeszedł z AZ do Sevilli za 12 milionów euro, ale nie przebił się do składu hiszpańskiego zespołu. W La Liga zaliczył zaledwie trzy występy. Warto jednak zaznaczyć, że 24-letni skrzydłowy doskonale spisywał się wcześniej w barwach AZ, gdzie zagrał 98 razy, zdobył 37 bramek i dołożył 25 asyst.

Share:

2 Responses to the post:

  • Misiek Maniek
    at 09:38

    Kolejny z serii za słaby na za granicę, na Ajax w sam raz. Przyda się do powiększania przewagi w słabiutkiej lidze. Powinni też jeszcze raz Babela wypożyczyć. Z Labyadem stworzą trio na miarę MSN.

  • Dodaj komentarz