Ajax nie przestaje zaskakiwać na rynku transferowym. Jak informuje Mike Verweij z De Telegraaf, klub z Amsterdamu podpisze umowę z 18-letnim napastnikiem RB Lipsk, Nicolasem Kühnem.

W czerwcu ubiegłego roku Kühn łączony był z FC Barceloną. Nie są jeszcze znane szczegóły jego przenosin do Ajaksu. Jego aktualny kontrakt wygasa 30 czerwca więc nie powinien on kosztować zbyt wiele jeśli transfer dojdzie do skutku już teraz. Niewykluczone, że Joden zapewnią sobie jego usługi dopiero od lipca i byłby to wówczas wolny transfer.

Kühn jest młodzieżowym reprezentantem Niemiec. W kadrze U17 ma na koncie 11 występów, w których zdobył 7 bramek. Niemiec w 2015 roku został wybrany najlepszym zawodnikiem prestiżowego turnieju Nike Premier Cup dla drużyn do lat 16, którego gospodarzem był Manchester United. W samych finałach turnieju wystąpiło 20 drużyn, jednak faza kwalifikacyjna obejmowała 8 tysięcy zespołów z 43 krajów.

 

Aktualizacja: To samo źródło informuje o pierwszych szczegółach transakcji. Niemiecki napastnik zostanie graczem Ajaksu już w tym oknie transferowym i będzie kosztować nieco ponad 2 miliony euro.

Share:

Dodaj komentarz