Niedzielny mecz pod znakiem zapytania

Niedzielny mecz z Utrechtem stoi obecnie pod znakiem zapytania.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy Ajax wyjdzie w niedzielę na murawę Johan Cruyff ArenA aby zmierzyć się z Utrechtem w walce o kolejne ligowe punkty.

Możemy jednak uspokoić, nie wiąże się to z wykluczeniem klubu z rozgrywek ligowych lub zawieszeniem połowy składu. Do Holandii zmierza prawdziwy śnieżny Armagedon, a przynajmniej to zapowiadają synoptycy. Holendrzy jak to Holendrzy bardzo nerwowo podchodzą do tematu śniegu, który w tym kraju nie jest aż tak częstym zjawiskiem.

Na ten moment bierze się pod uwagę odwołanie niektórych spotkań, które zaplanowane zostały na ten weekend. Trzy sobotnie mecze już teraz zostały przesunięte na późniejszą godzinę. Ajax ma ten przywilej, iż w każdej chwili można zamknąć dach Johan Cruyff ArenA.

Edwin van der Sar poinformował, iż dach Areny bez problemu poradzi sobie z nawet dużymi opadami śniegu, które mocno obciążą konstrukcję. Patrzą jednak na fatum, jaki krąży od kilku dni wokół Amsterdamu, można zastanawiać się czy takie „ryzyko” warto w ogóle podejmować.

Nawet w przypadku zamknięcia dachu KNVB może odwołać niedzielne spotkanie. Jeśli drogi w Holandii będą nieprzejezdne i trudne do utrzymania, związek może postawić na bezpieczeństwo piłkarzy oraz sędziów i oszczędzić im zbędnej podróży. Decyzja zapadnie jednak dopiero w niedzielę.

 

Share:

Dodaj komentarz