Rezerwy Ajaksu wtorkowym wieczorem zremisowały na własnym stadionie z MVV Maastricht 1:1. Bramkę dla Joden zdobył Mazraoui. Ajax zajmuje pozycję wicelidera z 50 punktami. Maastricht jest na 4 miejscu z czterema oczkami mniej.

Ajax juz od początku miał kłopoty, goście byli bardzo dobrze zdyscyplinowani w defensywie. Najbardziej aktywny był oczywiście Cerny, który wypracował parę okazji partnerom. Goście nie pokazywali się zbytnio w ofensywie, a Ajaksowi udało się zdobyć bramkę przed przerwą za sprawą Mazraouiego.

Po przerwie role się odmieniły Ajax został zepchnięty do defensywy i rywale tworzyli sobie więcej okazji. W 61 minucie pięknym podaniem popisał się talent Ajaksu Eiting, który zagrał bardzo dobre spotkanie przeciwko Juventusowi w UEFA Youth League. Jednak okazji po tym podaniu nie wykorzystał De Jong. Dwie minuty później z rzutu wolnego wyrównał Ciranni i był remis. Taki stan meczu utrzymał się już do końca i obie ekipy dopisują sobie po oczku w tabeli zaplecza Eredivisie.