Amin Younes w rozmowie z De Telegraaf przyznał, że chciałby zostać w Ajaksie na dłużej. Skrzydłowy gotowy jest rozpocząć rozmowy na temat przedłużenia swojego kontraktu, który obowiązuje do połowy 2018 roku.

"Tak, chciałbym porozmawiać o nowej umowie. Jestem tutaj bardzo szczęśliwy. Wiem, że wciąż mogę nauczyć się w tym miejscu wielu nowych rzeczy i stać się lepszym piłkarzem" - powiedział Niemiec. W jego aktualnym kontrakcie jest również opcja automatycznego przedłużenia o 12 miesięcy.

"Wykorzystanie tej opcji zależy od decyzji Marca Overmarsa i trenera. Ja nie chcę odchodzić. Bardzo niemądrym posunięciem byłoby odejść do zespołu, który gra długimi podaniami i polega na indywidualnych pojedynkach. Moim celem może być nawet zostanie niemieckim Sjaakiem Swartem, niemieckim Mister Ajaksem. To, co robi dla mnie Ajax każdego dnia jest niesamowite. Tutaj doświadczam najlepszego szkolenia na świecie. Wsparcie jest po prostu fantastyczne" - kontynuuje Amin Younes.

"Ajax robi wszystko dla mnie, więc ja chcę zrobić wszystko dla klubu. Przede mną jakieś 10 lat gry w piłkę i chcę w tym czasie dać z siebie sto procent. Powtarzam - czuję się tutaj świetnie. To nie tylko warunki pracy, ale również ludzie spotykani na mieście, wsparcie kibiców. To czysta przyjemność grać tutaj z tymi chłopakami. Pod względem piłkarskim na pewno jestem bardziej Holendrem niż Niemcem. Kiedy pytają mnie skąd jestem, odpowiadam: Amsterdam" - zakończył skrzydłowy w rozmowie z De Telegraaf.

Źródło: De Telegraaf