Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj zakończyła się nadzieja Ajaksu na mistrzostwo kraju. Remis w Rotterdamie to tak naprawdę porażka Ajaksu i obecnie szanse na mistrzostwo kraju są już doprawdy minimalne. Trzeba mieć głęboką wiarę, aby dalej myśleć o tytule.

Mecz w Rotterdamie od samego początku wyglądał tak jak niestety się spodziewaliśmy. To gospodarze przycisnęli, a Ajax tylko starał się dotrzymywać kroku. W późniejszej fazie oczywiście Joden przejęli inicjatywę, ale na niewiele się to zdało, bo szans na zdobycie gola nie było. Excelsior mądrze się bronił, a Ajax niczym nie przypominał drużyny, która w czwartek rozbiła Kopenhagę. Prowadzenie w meczu objął Excelsior i trudno mówić, że było to bardzo niezasłużone. Fatalny błąd popełnił De Ligt, który wystawił piłkę napastnikowi gospodarzy, ten kopnął na długi słupek, a we wszystko wmieszał się jeszcze Tete pakując piłkę do swojej bramki. Stracony gol zadziałał na Ajax średnio motywująco, ale dość szybko udało się wyrównać. Zagranie Ziyecha przeszło całe pole karne, a piłkę do pustej bramki wpakował Kluivert.

Po przerwie na boisku zameldował się Nick Viergever, który zmienił Sancheza mimo tego, że Kolumbijczyk w niczym nie ustępował De Ligtowi, który w dodatku sprezentował bramkę rywalom. Gra Ajaksu nie zmieniła się jednak w ogóle. Dalej biliśmy głową w mur, a potwierdzeniem tego były tylko dość żałosne próby wymuszenia jedenastki czy to przez Kluiverta czy Traore. Joden nie wychodziło w tym meczu praktycznie nic i do samego końca nie udało się stworzyć chociaż jednej okazji po której naprawdę zasłużylibyśmy na bramkę. W samej końcówce bramkarza uprzedził jeszcze Cassierra, ale napastnik nie potrafił skierować piłki do siatki. Ajax remisuje i trafi już sześć oczek. Co to oznacza? Konieczność wygrania Klasyku i nadzieję na dwa potknięcia Feyenoordu.

Excelsior Rotterdam - Ajax Amsterdam 1:1 (1:1)

26. Tete (sam.) - 32. Kluivert

Excelsior: Hahn, Karami, Mattheij, De Wijs, Massop, Ribeiro, Faik, Koolwijk (83. Fortes), Elbers (75. Hasselbaink), Van Duinen, Hadouir (67. Vermeulen).

Ajax: Onana, Tete, Sanchez (46. Viergever), De Ligt, Sinkgraven (83. Nouri), Klaassen, Schone, Ziyech, Kluivert, Traore (67. Cassierra), Younes.

Źródło: