To nie był dzień Ajaksu i wielu poszczególnych zawodników. Ajax rozegrał słabe zawody i tylko zremisował z Legią Warszawa. O awansie do dalszej fazy zadecyduje więc rewanż w Amsterdamie.

Pierwsza połowa spotkania w Warszawie na pewno nie mogła porwać kibiców. Obie drużyny zaczęły spokojnie i tak naprawdę tak też skończyły połowę. Nie zabrakło jednak kilku okazji, które w większości marnował Ajax. Joden już po kilku minutach mogli prowadzić, kiedy po dośrodkowaniu Ziyecha do sytuacji doszedł Klaassen. Strzał kapitana na linii złapał jednak Malarz. Powtórki wykazały później, że futbolówka była już w bramce, czego nie zauważył żaden z arbitrów. Legia próbowała swoich sił w kontrach, ale okazje miała dopiero po błędach defensorów. Swojego dnia nie mieli ani Tete ani Sinkgraven. Najpierw ten pierwszy zagrywał niedokładnie, co sprawiło, że w polu karnym z piłką znalazł się Odidja Ofoe, a później Sinkgraven oddał piłkę rywalom, a Necid sprawdził formę Onany. W międzyczasie świetną szansę zmarnował Younes. Niemiec fatalnie dograł piłkę do Ziyecha i zamiast bramki mieliśmy strzał prosto w Malarza. W ostatniej minucie niewyobrażalnie pomylił się Dolberg. Duńczyk otrzymał piłkę na dziesiątym metrze i powinien po prostu wbić piłkę do siatki, ale zamiast tego wysłał ją w trybuny.

Druga część spotkania niestety również nie okazała się popisem w wykonaniu Amsterdamczyków. Ajax miał w Warszawie ogromne problemy z tym żeby przejąć inicjatywę. Dużo błędów popełniał Tete i Sinkgraven, a boiskowe wydarzenia skomplikowało wejście Kucharczyka, który szybkością sprawiał wiele problemów. Już w swojej pierwszej akcji sprawił, że Tete prawie skierował piłkę do swojej bramki. Joden jedyną okazję w drugiej części stworzyli sobie po zgraniu piłki Schone z Ziyechem. Strzał Duńczyka odbił jednak nogami Malarz. Amsterdamczycy kończyli mecz w dziesiątkę po tym, jak dwie żółte kartki zobaczył Tete. Brak Kennego raczej nie będzie żadnym osłabieniem, chyba, że nie wykuruje się Veltman. Wówczas Peter Bosz będzie miał spory problem.

Legia Warszawa - Ajax Amsterdam 0:0

Legia: Malarz, Broź, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek, Kopczyński, Jodłowiec, Odjidja-Ofoe (82. Hamalainen), Radović, Kazaiszwili (59. Guilherme), Necid (58. Kucharczyk).

Ajax: Onana, Tete, Sánchez, Viergever, Sinkgraven, Klaassen, Schöne, Ziyech (81. Van de Beek), Traore (73. Kluivert, 86. Westermann), Dolberg, Younes.

Źródło: własne