Jong Ajax uległ na wyjeździe drużynie Jong PSV. Podopieczni Marcela Keizera przegrali 3:1, a bramkę dla Joden zdobył Vaclav Cerny.

Ajax szybko, bo w 12 minucie wyszedł na prowadzenie. Bramkę zdobył oczywiście niezawodny w rezerwach Cerny. Czech ładnie minął obrońcę i w sytuacji sam na sam wyprowadził Ajax na prowadzenie. Goście nie byli jednak długo na prowadzeniu. W 24 minucie Pablo Rosario wyrównał stan meczu. Już 4 minuty po wyrównaniu  PSV potwierdziło swoją przewagę. Na 3:1 bramkę zdobył Albert Gudmundsson. Ajax miał szansę na wyrównanie, ale Leon Bergsma nie wykorzystał dobrej okazji.

Po przerwie Ajax nie był w stanie zmienić obrazu tego spotkania. Cały czas mecz był kontrolowany przez druzynę PSV. W 61 minucie gospodarze postawili „kropkę nad i” strzelając trzecią bramkę. Była to samobójcza bramka Bergsmy.

Ajax nadal zajmuje pozycję wicelidera zaplecza Eredivisie z przewagą dwóch punktów nad Cambuur. Podkreślić trzeba słabszy mecz Cassierry, który miał parę okazji na strzelenie bramki. O tym meczu podopieczni Keizera muszą jak najszybciej zapomnieć, a my musimy mieć nadzieję, że w niedziele w Eindhoven pierwszy zespół pokaże się z lepszej strony.