Ajax oficjalnie zaprezentował dziś nowego zawodnika, Davida Neresa sprowadzonego z Sao Paulo. Brazylijczyk odpowiadał na pytania na specjalnej konferencji prasowej i przyznał, że ma bardzo ambitne plany.

"Moim pierwszym celem jest zdobycie mistrzostwa z Ajaksem i awans do Ligi Mistrzów" - powiedział na wstępie skrzydłowy.

Neres na początku sprawiał wrażenie nieco wystraszonego i nieśmiałego. To jednak nie może dziwić - Brazylijczyk znalazł się w całkowicie nowym środowisku, innym kontynencie, gdzie wszyscy już teraz mają spore oczekiwania.

"Nie mogę się uśmiechać z powodu zimna" - powiedział Brazylijczyk, by nieco rozluźnić atmosferę.

Skrzydłowy przychodzi do Ajaksu za pokaźną sumę, jednak sam zawodnik przyznaje, że nie będzie to dla niego ciężarem.

"Spoczywa na mnie spora odpowiedzialność, ale skupiam się na tym, by grać w piłkę jak najlepiej. Zamierzam nie przejmować się innymi rzeczami i wierzę, że wszystko dobrze się ułoży."

"Zawsze marzyłem o tym, by zagrać w europejskim klubie. To fantastyczne, że marzenie się teraz spełnia. Ajax jest wielkim klubem, w którym wiele mogę się nauczyć" - dodał Brazylijczyk.

Czym dla Neresa jest ten transfer? Z pewnością interesującą przygodą, ale również krokiem w nieznane. Podczas konferencji piłkarz rozmawiał w języku portugalskim i można spodziewać się drobnych trudności z komunikacją w najbliższym czasie.

"Nie wiem zbyt wielu rzeczy o Holandii. Tylko kilka informacji na temat Ajaksu i PSV. Myślę, że są to największe kluby w Holandii, na czele oczywiście jest Ajax" - powiedział Neres.

Nowy nabytek Ajaksu miał świetnych poprzedników w lidze holenderskiej. Jego rodakami są przecież Ronaldo czy Romario, którzy robili furorę w PSV Eindhoven.

"Znam Romario bardzo dobrze, ale nie sądzę, że porównanie jest odpowiednie. Jesteśmy innymi zawodnikami" - powiedział krótko Neres.

Nie jest tajemnicą, że Brazylijczyk to człowiek z konkretną misją. Wszyscy mają duże oczekiwania i gracz zakupiony z Sao Paulo powinien odnieść sukces w Holandii. Ajax zamierza dać mu trochę czasu do aklimatyzacji, jednak zawodnik już teraz jest chętny do gry.

"Jestem gotowy do gry. Mam nadzieję, że zaadaptuje się tak szybko, jak to możliwe."

"Zamierzam skupić się przede wszystkim na futbolu. Nie wiem nic na temat miejscowego jedzenia. Przywiozłem natomiast ze sobą sporo ubrań i nie będzie mi zimno" - zakończył z uśmiechem Brazylijczyk.

Źródło: ajax.nl