Pierwszy mecz Ajaksu z Legią zbliża się wielkimi krokami. W Warszawie jako pierwsi przedmeczową konferencję odbyli przedstawiciele gospodarzy. Na pytania dziennikarzy odpowiadali Jacek Magiera i Arkadiusz Malarz.

"Wiemy, że gramy z młodą i dobrą drużyną, która wygrała ostatnio pięć meczów z rzędu. Patrzymy jednak przede wszystkim na siebie. Nie po to wygraliśmy ze Sportingiem, by dzisiaj kogokolwiek się obawiać. Chcemy kontynuować przygodę, zagrać dobry mecz i okazać się lepszym zespołem. Zweryfikuje nas jednak boisko. Podchodzimy do tego meczu z optymizmem, wiarą i dobrym przygotowaniem: fizycznym, taktycznym i mentalnym" - powiedział na wstępie opiekun mistrzów Polski.

Szkoleniowiec polskiej drużyny przyznał również, że ma swój plan na pojedynek z Ajaksem.

"Ajax pewnie będzie chciał dominować, ale naszą rolą jest wykorzystanie doświadczenia z Ligi Mistrzów. Plan na ten mecz mamy. Ale plan to jedno, a jego realizacja to drugie. Jesteśmy w miejscu, w którym chcieliśmy być. Cieszymy się z tego. Na dzisiaj jest 0:0, chcemy zagrać tak, żeby losy dwumeczu rozstrzygnęły się w rewanżu" - powiedział Magiera.

Optymistycznie na rywalizację z Ajaksem patrzy także doświadczony bramkarz, Arkadiusz Malarz. Polak przede wszystkim liczy na dobrą zaliczkę przed rewanżem w Amsterdamie.

"Wierzę w to, że nasza drużyna zagra jutro tak, że Ajax nie będzie miał tylu sytuacji, ile zwykle ma w lidze. Wierzę, że to my zapewnimy sobie jutro zwycięstwo i na drugą połowę do Amsterdamu pojedziemy z dobrą zaliczką" - powiedział Malarz.

Obie drużyny trenują dziś na stadionie Legii. Na obiekcie przy ulicy Łazienkowskie 3 jutro o godzinie 21:05 zabrzmi pierwszy gwizdek.

Źródło: legia.com