Już w najbliższy czwartek Ajax zmierzy się na wyjeździe z Schalke 04 Gelsenkirchen. Amsterdamczycy bronić będą zaliczki z pierwszego meczu i powalczą o awans do półfinału Ligi Europy. Do dyspozycji Petera Bosza będzie Lasse Schöne.

Duńczyk nie mógł wystąpić w pierwszym starciu z powodu zawieszenia za żółte kartki. W pierwszym składzie z powodzeniem zastąpił go jednak Donny van de Beek. Teraz należy spodziewać się, że Van de Beek zasiądzie na ławce rezerwowych.

W czwartek w szeregach Ajaksu będziemy mieć aż pięciu zawodników, którzy są zagrożeni kolejnymi zawieszeniami. Są to Davy Klaassen, Davinson Sánchez, André Onana, Kenny Tete i Nick Viergever. W przypadku awansu i otrzymania kartki nie zagrają oni w pierwszym spotkaniu półfinałowym. Co jednak istotne - zgodnie z regulaminem rozgrywek zgromadzone kartki zostaną skasowane po ćwierćfinałach. Oznacza to, że wszyscy zawodnicy mogą rozpocząć rywalizację w półfinałach z czystym kontem. Dotyczy to również wspomnianej piątki zagrożonych, oczywiście pod warunkiem braku indywidualnej kary w Gelsenkirchen.

Pierwsze starcie z Schalke 04 Ajax pewnie wygrał 2:0, choć był to najmniejszy wymiar kary. W rewanżu podopieczni Petera Bosza muszą udowodnić swoją wyższość nad rywalem i przypieczętować awans. Może to być pierwszy europejski półfinał Ajaksu od sezonu 1996/97. Wówczas Joden przegrali dwumecz z Juventusem, który bronił trofeum i ostatecznie przegrał w finale z Borussią Dortmund.

Źródło: De Telegraaf