Już jutro w Warszawie dojdzie do spotkania, które elektryzuje polskich fanów. Nie często Ajax gości w Polsce, chociaż będzie to już drugi pojedynek obu drużyn w Lidze Europy w ciągu zaledwie dwóch lat.

Peter Bosz odbył dzisiaj konferencję prasową przed tym spotkaniem. Menadżer Ajaksu nie szczędził Legii dobrych słów, chociaż podkreślił, że Joden przyjechali do Warszawy po zwycięstwo i powinni je osiągnąć.

Legia zagrała w tym roku tylko jedno spotkanie oficjalne, które wygrała 1:0. Poza tym Warszawianie grali tylko mecze towarzyskie.

"Nasz rywal grał w szczególności mecze towarzyskie. Mimo tego mamy jednak dobry obraz tego jak Legia gra. To dobry przeciwnik, który na pewno wniesie do tego meczu doświadczenie z Ligi Mistrzów. Oni znaleźli się w bardzo trudnej grupie z Realem, Borussią i Sportingiem, a mimo to skończyli na trzecim miejscu. To na pewno wskazuje na ich potencjał."

Dwa lata temu Ajax łatwo poradził sobie z Legią, ale czy tym razem będzie podobnie?

"Siedmiu graczy Legii dalej jest w składzie. Zmieniło się jednak tak wiele innych rzeczy dlatego skupiamy się na ostatnich spotkaniach. Ostatni raz grano też bez publiczności, a dla mnie ta może być bardzo ważnym czynnikiem."

Ajax łatwo wygrał swoją grupę w Lidze Europy, dlatego wszyscy mają nadzieję na kolejne dobre występy w Europie. Amsterdamczycy zdecydowanie nie chcą zakończyć swojej przygody na Legii.

"Szybko udało nam się wygrać grupę. Wtedy istniała możliwość dania szansy innym graczom. Teraz można jednak odpaść już po dwóch spotkaniach więc to inne spotkania. Mam nadzieję, że jutro jako zespół będziemy w stanie rozegrać dobre spotkanie."

"Wiemy mniej więcej w jakim miejscu jesteśmy. Częściowo dlatego, że udało nam się wygrać pierwsze pięć spotkań po zimie. Jak jednak stoimy na arenie międzynarodowej będziemy mogli osądzić po dwóch spotkaniach. Oczywiście liczę na wygraną i uważam, że powinniśmy pokonać Legię, ale to nie jest już oczywistością, że holenderski klub musi pokonać polski."

Źródło: