Rezerwy Ajaksu przegrały 4:3 z NAC Breda w meczu 31 kolejki Jupiler League. Jest to trzeci mecz bez zwycięstwa podopiecznych Marcela Keizera. Z pozytywów swoją pierwszą bramkę dla Ajaksu zdobył David Neres.

Ajax od początku miał dużą przewagę w posiadaniu piłki, mimo to gospodarze wyprowadzili na początku kilka bardzo groźnych kontr, ale świetnie w bramce spisywał się Albas. W 11 minucie Carel Eiting znalazł bardzo dobrym podaniem Neresa, ten wybiegł przed obrońców i uderzył po długim słupku. Później rozpoczęła się strzelanina. W 27 minucie Dessers wyrównał stan meczu. Następnie główka Mazraouiego dała ponowne prowadzenie w 39 minucie. Wydawało się, że Ajax na przerwę zejdzie prowadząc 2:1, ale w 44 minucie Manu Garcia strzelił na 2:2.

Breda na drugą połówkę, wyszła bardzo agresywnie nastawiona. Od razu mocny pressing przyniósł rezultaty. W 50 minucie mieliśmy już 3:2 za sprawą ponownie Dessersa. Ajax wyglądał na bardzo zaskoczony obrotem spraw i szybko dostał bramkę na 4:2. Później podopieczni Keizera mieli już widoczną przewagę, ale wystarczyło tylko na bramkę Cassierry w 62 minucie.

Jong Ajax dalej zajmuję pozycję wicelidera zaplecza Eredivisie. Jednak ostatnie mecze, nie są już takie dobre jak jeszcze miesiąc temu. Cieszyć może dobry mecz Neresa i dziewiąta bramka Cassierry w tych rozrywkach.

Bramki:
0:1 Neres 11’
1:1 Dessers 28’
1:2 Mazraoui 39’
2:2 Garcia 44’
3:2 Dessers 50’
4:2 Verschueren 55’
4:3 Cassierra 62’

Składy:
Breda: Brondel, Sporkslede, Verschueren, N'Toko, Korte, Haermhouts, Dessers, Verbeek (Bakker 46'), Meijers, Garcia (El Allouchi 87'), Horsfield

Jong Ajax: Alblas, Zeefuik, Mazraoui (Walian 73'), Bergsma, Dankerlui, Eiting, De Jong, Nouri, Neres, Cassierra, Cerny

Źródło: ajaxshowtime