To była lekcja futbolu dla ekipy Schalke 04! Ajax zagrał po profesorsku i wypunktował drużynę z Niemiec. Przewaga Joden nie podlegała najmniejszej dyskusji, a tradycyjnie już zabrakło tylko bramek.

Wygrana 2:0 powinna dać Ajaksowi spokojny zapas przed wyjazdem do Niemiec, ale niewątpliwie piłkarze Joden mogli zamknąć ten dwumecz już w Amsterdamie. Piłkarze Bosza od początku meczu stwarzali sobie okazje, a postrach wśród obrońców siał Amin Younes. To właśnie po faulu na skrzydłowym sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Davy Klaassen. Gospodarze po zdobyciu gola kontynuowali swoje ataki na bramkę, a kolejne okazje przychodziły z każdą minutą. Po jednym z dośrodkowań w polu karnym świetnie powalczył Sanchez, a piłka uderzyła w poprzeczkę co uratowało Schalke.

Pod względem sytuacji Joden przyśpieszyli tak naprawdę w drugiej części meczu, kiedy to szybko zdobyli drugiego gola, ale potem masowo marnowali kolejne szanse. Bramkę na 2:0 zdobył ponownie Klaassen, który niczym rasowy snajper wykończył podanie Kluiverta. Za bramkę pochwalić należy jednak również Traore, który niesamowitym dryblingiem poradził sobie z obrońcami, a następnie znalazł na skrzydle Kluiverta. Reprezentant Burkina Faso miał też swoje gorsze chwile, kiedy to dosłownie minuty po bramce powinien podwyższyć na 3:0, ale w sytuacji praktycznie sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza. Traore oko w oko z bramkarzem stanął również w okolicach 70 minuty, ale ponownie nie dał rady zdobyć bramki. Swoje szanse mieli również Amin Younes oraz David Neres. Golkiper Schalke rozgrywał jednak genialne zawody i pozwolił swoim występem pozostać Schalke w grze.

Ajax Amsterdam - Schalke 04 2:0 (1:0)

23. Klaassen (karny), 52. Klaassen

Ajax: Onana; Veltman, Sánchez, Viergever, Sinkgraven (46. De Ligt); Klaassen, Van de Beek (87. De Jong), Ziyech; Kluivert (74. Neres), Traoré, Younes.

Schalke 04: Fahrmann; Kehrer, Höwedes, Nastasic, Aogo; Goretzka, Bentaleb; Caligiuri (83. Konoplyanka), Meyer (59. Stambouli), Schöpf (71. Huntelaar); Burgstaller.