Peter Bosz znalazł się w ogniu krytyki ze strony szanowanego De Telegraaf. Gazeta wypuściła dzisiaj rano artykuł, w którym podkreśla błędy menadżera i wskazuje na to, że Bosz zakończy sezon bez sukcesów...

Telegraaf wskazuje, że pomimo awansu do 1/4 Ligi Europy, sezon Bosza w Amsterdamie trudno wskazywać za udany. Niedzielny remis z Excelsiorem być może zamknął drogę do mistrzostwa kraju, ponadto Bosz odpadł dość niespodziewanie i kompromitująco z Pucharu Holandii i nie osiągnął też tego, co miał osiągnąć i wszyscy mówili o tym głośno - fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Gazeta podkreśla to, że Bosz poza Cillessenem, Milikiem i Van der Hoornem miał do dyspozycji ten sam skład, z którym De Boer wydaje się osiągnął wynik lepszy. Jednocześnie zastępstwa Onaną, Sanchezem czy Dolbergiem nie wydają się być wielkimi osłabieniami, bo żaden z tych graczy nie radzi sobie gorzej od poprzedników.

Dodaje się również wydaną kwotę 35 milionów na wzmocnienia, których u De Boera nie było. Bosz otrzymał skrzydłowego za 15 milionów, który gra na razie w Jong Ajax. Jeśli natomiast Ajax nie wygra z Feyenoordem w Klasyku 2 kwietnia, kwestie mistrzostwa będą zamknięte już definitywnie i nikt nie ma co do tego wątpliwości.

"W 28 kolejce De Boer był cztery razy mistrzem kraju, a raz przegrał tytuł w ostatnim momencie sezonu."

Co więcej De Telegraaf w żaden sposób nie jest zachwycony ogólną postawą Ajaksu w tym sezonie. W meczu z Kopenhagą faktycznie udało się narzucić swoją wolę nad prawdziwym przeciwnikiem, ale jest to jeden z niewielu takich momentów w tym sezonie.

Podkreślony został również fakt, że Bosz ma chyba problemy z komunikacją z piłkarzami, a na pierwszy rzut rzuca się tutaj osoby Jairo Riedewalda czy Richedly Bazoera, a wiemy że takich sytuacji było więcej...Gudelj, Tete, El Ghazi.

Na koniec wręcz wyśmiany został argument tego, że Ajax gra lepiej i efektowniej...

"Bosz nie tylko ma na tym etapie rozgrywek dwa punkty mniej od swojego poprzednika, ale Ajax strzela też zdecydowanie mniej bramek. Gdzie jest więc ta efektywność?"

Źródło: