W rozmowie z Ajax TV trener Peter Bosz wrócił do niedzielnego spotkania ze Spartą Rotterdam. Szkoleniowiec jest zadowolony z gry swojego zespołu. Ogromnie docenia także uczczenie pamięci Pieta Keizera.

"Myślę, że był to piękny hołd złożony Keizerowi. Zapadła całkowita cisza na stadionie. On oczywiście na to zasłużył. Nie zawsze udaje się zachować taką ciszę na stadionie" - powiedział Bosz, który nie miał okazji grać z Keizerem.

"Byłem bardzo młody, ale widziałem go w akcji. To był wyjątkowy czas dla Ajaksu, w którym grało wielu znakomitych piłkarzy."

Trener Ajaksu został zapytany o dość słaby bilans bramkowy jego zespołu. Skuteczność szwankuje od kilku tygodni.

"Tak to już w futbolu bywa. Raz strzelasz więcej, innym razem mniej. Można zobaczyć piłkarzy, którzy nie zdobywają goli przez wiele tygodni. Czasem ten problem dotyczy całego zespołu. Musimy być bardziej skuteczni. Chciałbym zobaczyć więcej bramek, oczywiście" - skomentował Holender.

Bosz nie mógł pominąć tematu Joela Veltmana. Defensor zachował się niesportowo i jest szeroko krytykowany.

"To wydarzyło się po drugiej stronie boiska. Nie zauważyłem, że wskazał on na leżącego Traore. Uważam, że tylko jedna osoba może przerwać grę i jest to sędzia. Obejrzałem tę sytuację jeszcze raz i jestem zdania, że zawodnik Ajaksu nie powinien tak się zachowywać. Nie sądzę, że należy grać w taki sposób."

"Nie postrzegałem tego jako sztuczkę, bardziej jako coś innego. Z pewnością z nim porozmawiać. On stworzył wokół siebie tyle niepotrzebnego zamieszania, że przypuszczam, że więcej tego nie powtórzy" - powiedział trener.

Źródło: Ajax TV