W rozmowie z Ajax TV Peter Bosz wrócił raz jeszcze do ostatniego meczu ligowego z SC Heerenveen. Rywalem szybko wyszli na prowadzenie, ale Amsterdamczycy zdołali opanować sytuację i pewnie zwyciężyć.

"Nie możemy pozwolić sobie na stratę kolejnych punktów. Co do tego nie ma wątpliwości, ale zawsze trzeba to pokazać na boisku. Trzeba walczyć za wszelką cenę i być w stanie zmienić losy spotkania. Tak jak w meczu z Heerenveen, które od początku wykonywało dobrą robotę i pokazało charakter" - powiedział Bosz.

"Już o tym mówiłem, ale naprawdę znajdujemy się w dobrej dyspozycji. Widać to już od miesiąca. Pomimo trudnego terminarza jesteśmy zadowoleni, że pozwala nam to utrzymać świetną formę. Teraz właściwie całe spotkania wyglądają dobrze z naszej strony. Tak, źle zaczęliśmy w meczu z Heerenveen. Mieliśmy jednak publiczność, która nas wspierała, zespół też nie przestawał wierzyć w wygraną. To są elementy, które zmieniają przebieg rywalizacji" - dodał trener Ajaksu.

Holender pochwalił Deyofaisio Zeefuika, który w niedzielę zaliczył swój oficjalny debiut w pierwszej drużynie Ajaksu.

"Nigdy nie wiadomo, kiedy konkretnie taki młody chłopak doczeka się swojego debiutu. Nick Viergever potrzebował zmiany, wówczas spojrzeliśmy na dostępnych graczy rezerwowych. Pomyśleliśmy, że przyda się ktoś z szybkością. Zeefuik spisał się bardzo dobrze" - zakończył Bosz dla Ajax TV.

Źródło: Ajax TV