Peter Bosz w rozmowie z Ajax TV przyznał, że trudny i zajęty terminarz w nadchodzącym czasie nie powinien być dużym problemem dla jego zespołu. Trener oczekuje dobrego spotkania w Warszawie z Legią.

"Rozgrywki europejskie zawsze są wyjątkowe. Doświadczyłem tego jako piłkarz, teraz jako trener. Jesteś wtedy daleko od holenderskiego futbolu. Stajesz do walki z klubami z innych krajów. To naprawdę świetne, że bierzemy w tym udział" - powiedział Bosz.

Zwycięstwo w grupie i awans do fazy pucharowej jest zdaniem szkoleniowca całkowicie zasłużone. Amsterdamczycy dobrze zaprezentowali się w meczach rozgrywanych jesienią.

"Nie tylko byliśmy zdolni grać swoją piłkę, ale bardzo często byliśmy po prostu lepsi od rywali. To oczywiście bardzo miłe, ale nie będzie mieć znaczenia w naszych najbliższych meczach. Musimy od początku utrzymać koncentrację i walczyć o dobre wyniki w dwóch pojedynkach" - kontynuuje trener.

"Nie zagramy w kompletnie innym składzie. Uważamy, że Liga Europy jest ważna. Chcemy awansować do kolejnej rundy. To będzie dobre nie tylko dla Ajaksu, ale także dla holenderskiej piłki. Nie zamierzam więc wystawiać innego składu" - zakończył Bosz, który dziś wieczorem wraz z Sinkgravenem spotka się z dziennikarzami na konferencji prasowej.

Źródło: Ajax TV