Nie zawiedli piłkarze Ajaksu w najważniejszym momencie turnieju ABN AMRO Future Cup. W meczu finałowym gospodarze pewnie pokonali Bayern Monachium 2:0, ustalając wynik w pierwszej połowie.

Nie musieliśmy długo czekać na pierwsze trafienie. Po upływie zaledwie jednej minuty Ajax U17 wyszedł na prowadzenie. Z lewej strony bardzo dobrze dośrodkował piłkę Bakker, tuż przed bramką wbiegał w tempo De La Vega, czym wywarł presję na defensorze, który pokonał własnego bramkarza. Amsterdamczycy dominowali na boisku, lecz po kilku minutach obudzili się rywale, którzy wręcz powinni doprowadzić do remisu. W znakomitej sytuacji pomylił się gracz Bayernu, który oddał niecelny strzał z sześciu metrów.

Bardziej skuteczni byli w tym pojedynku podopieczni Vinka. W 24. minucie spotkania Ajax prowadził już 2:0. Po wrzutce z rzutu rożnego zrobiło się małe zamieszanie. W nim odnalazł się najlepiej Abdallah Aberkane, który na raty umieścił futbolówkę w bramce. W drugiej części gry zdecydowanie bliżej było trzeciej bramki Ajaksu niż kontaktowego gola niemieckiej ekipy. W doskonałych sytuacjach pomylili się jednak De La Vega i Gravenberch. Nie miało to jednak dużego znaczenia, gdyż mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Joden na wagę zdobycia trofeum.

Ajax U17 - Bayern U17 2:0 (2:0)

2. Nitzl (sam.), 24. Aberkane

Ajax U17: Reiziger, Dest, Aberkane, Botman, Bakker, Gravenberch (60. Margaret), Van Gelderen, J. Maduro, Sint (39. Brobbey), De La Vega, Schon (39. Q. Maduro).