Niesamowity thriller w Amsterdamie. Ajax U17 dwukrotnie wyszedł z ogromnych kłopotów i ostatecznie pokonał po rzutach karnych Anderlecht, awansując tym samym do wielkiego finału turnieju.

Jak informowaliśmy już wczoraj, Ajax mierzył się w półfinale z belgijskim zespołem uznawanym za jednego z faworytów rozgrywek. Niestety miało to swoje odzwierciedlenie od samego początku spotkania, które nie ułożyło się po myśli Amsterdamczyków. W szóstej minucie bramkarza Ajaksu uprzedził rywal, a po dobitce piłka znalazła się w bramce. Autorem gola Yuanis Mokou Temdieu. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, kilka chwil później strzał Maduro minimalnie minął bramkę Anderlechtu. Niestety rywale nie zamierzali spoczywać na laurach i także odważnie atakowali, kreując sobie niezłe sytuacje. Do przerwy jednak 0:1.

Pięć minut po zmianie stron mieliśmy już 2:0 dla Anderlechtu. Niezłą akcję skrzydłowego wykończył dość szczęśliwie Mayanga. Ajax nie miał absolutnie niczego do stracenia i nie zamierzał rezygnować. Taka postawa szybko przyniosła dobre skutki, gdyż siedem minut później Quinten Maduro zdobył gola kontaktowego. Do podziałało na ekipę Vinka wręcz orzeźwiająco, pięć minut później mieliśmy już remis, tym razem po świetnym kontrataku. Na skrzydle ruszył Sint i dośrodkował w pole karne, gdzie strzałem głową nie pomylił się kapitan zespołu, Sven Botman. Ten sam zawodnik w końcówce meczu znalazł się dwukrotnie w bardzo dobrych sytuacjach, które mogło doprowadzić do zwycięstwa. Zabrakło skuteczności i o awansie zdecydować musiała seria jedenastek.

W rzutach karnych mieliśmy kolejny dramatyczny powrót Ajaksu. W barwach gospodarzy niestety pomylili się Margaret i Schon, co zdecydowanie skomplikowało sytuację. Niepewni z jedenastu metrów byli również Belgowie. Między słupkami świetnie spisywał się także Reiziger. Do ostatniego karnego podszedł Ricardo Farcas i wprowadził młodych Amsterdamczyków do finału. Dziś o godzinie 15:00 Ajax zmierzy się z Bayernem Monachium, który pokonał w półfinale przedstawicieli JLeague 1:0.

Ajax U17 - Anderlecht U17 2:2 (0:1) karne 4:3

42. Maduro, 48. Botman - 6. Temdieu, 35. Mayanga

Ajax U17: Reiziger, Dest, Van Gelderen, Botman, Bakker, J. Maduro (31. Q. Maduro), Aberkane (31. Brobbey), Gravenberch (55. Margaret), Sint, De La Vega (38. Farcas), Schon.

Źródło: ajax.nl