Kibice, którzy obawiają się, że David Neres opuści Ajax jeszcze w tym oknie raczej nie powinni się tym martwić.

Brazylijczyk nie myśli na razie o tym, aby opuszczać Amsterdam. Skrzydłowy jest wdzięczny za to, że klub pozwolił mu na zrobienie wielkiego kroku w karierze.

„Wykonałem wielki krok w moim życiu. Wiem, że to był wielki krok, ale to nie koniec. Wiem, że mogą nieść za sobą jeszcze większą wartość. Na razie nie wygrałem jeszcze żadnego tytułu. Chcę się dalej rozwijać i wolałbym wygrać tytuł w tej koszulce. Nie myślę o odejściu. Ciężko pracuję i chcę wygrywać trofea i grać dobrze we wszystkich rozgrywkach.”

Zawodnikiem, który nie pomoże Ajaksowi w wygrywaniu trofeów jest Justin Kluivert, który zdecydował się opuścić klub. Neres żałuje decyzji kolegi, z którym bardzo dobrze się rozumiał.

„To dobry zawodnik, chociaż wciąż bardzo młody. Wiem, że w tym sezonie może być jeszcze lepszy. To duża strata, ale mamy innych dobrych zawodników. Będzie nam go brakować, ale to nic nie zmienia. On zdecydował o tym sam, pomagaliśmy sobie raczej tylko na boisku.” – dodał Neres.

Marzeniem skrzydłowego jest gra dla reprezentacji Brazylii. Właśnie dlatego David chce się dalej rozwijać i nie myśli o pochopnych ruchach transferowych.

„Najpierw muszę stać się lepszy. Obecna selekcja ma zawodników lepszych ode mnie. Chcę ciężko pracować każdego dnia, aby stać się tak dobry. Oni są bardzo mocni i mają najlepszych atakujących.”

Share:

Dodaj komentarz