Neres miał problemy ze zdrowiem

Zdaniem Erika ten Haga, David Neres nie zagrał w spotkaniu z Anderlechtem z powodów zdrowotnych.

Brazylijczyk nie znalazł się w kadrze Ajaksu na mecz z Anderlechtem i media od razu zaczęły spekulować na temat jego możliwego odejścia. Nie jest tajemnicą, że Ajax jest otwarty na sprzedaż piłkarza, tym bardziej po transferze Stevena Berghuisa.

„David był nieobecny z powodu problemów medycznych. Na tym etapie przygotowań pojawiają się małe bóle, a my nie chcemy podejmować z nikim niepotrzebnego ryzyka.”

Ten Hag skomentował również piątkowe starcie z Anderlechtem, które zakończyło się wygraną Joden.

„Byłem zadowolony z tego jak grał Anderlecht i jak podeszli do tego meczu organizacyjnie. Spotykamy się z tym częściej, bowiem PSV czy Vitesse czasem grają taką formację. Dobrze było zagrać przeciwko takim rywalom i jeszcze coś z tego wyciągnąć.”

„Anderlecht jest w swoich przygotowaniach znacznie dalej, bo już wkrótce zaczynają ligę. My nie jesteśmy na takim etapie. Zmierzyć się z taką świetną drużyną było doskonałym wyzwaniem.”

Menadżer poruszył również temat Stevena Berghuisa, który w piątek został piłkarzem Ajaksu.

„Nasze zainteresowanie było jasne i szczęśliwie wszystko skończyło się dobrze. Jesteśmy szczęśliwi, bo Steven to gracz zapewniający dużo kreatywności. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zakupu.”

 

Share:

Dodaj komentarz