Jak sugerują holenderskie media, Ajax uważnie przygląda się sytuacji dwóch zawodników, którzy w tym sezonie występują w Eredivisie na wypożyczeniach. Są to Mason Mount z Vitesse oraz Angeliño z NAC Breda.

Mount to 19-letni środkowy pomocnik, którą został wypożyczony z Chelsea. W tym sezonie w barwach Vitesse ma na swoim koncie 8 bramek oraz 8 asyst w Eredivisie. Młodzieżowy reprezentant Anglii oczywiście wraca do Chelsea, ale ma bardzo małe szanse na regularną grę w Londynie. Wkrótce zostanie podjęta decyzja o jego przyszłości. Nie wyklucza się kolejnego wypożyczenia. Zdaniem Voetbal International Ajax jest zainteresowany transferem, choć nie przedstawiono jeszcze żadnych szczegółów.

Kolejnym odkryciem tego sezonu można określić Angeliño z Bredy. Mike Verweij z De Telegraaf twierdzi, że tym zawodnikiem interesuje się PSV oraz Ajax. Lewy obrońca po sezonie wraca do Manchesteru City, ale podobnie jak w przypadku Mounta, jego szansa na grę w Anglii nie jest duża. Angeliño w 33 występach w Eredivisie zdobył trzy bramki i dołożył sześć asyst. Dla Ajaksu może być to interesująca opcja w przypadku odejścia Nico Tagliafico, który w czerwcu prawdopodobnie pojedzie na Mistrzostwa Świata i już teraz budzi zainteresowanie dużych klubów.

Share:

Dodaj komentarz