Piłkarze Ajaksu U19 tylko zremisowali swój drugi mecz Młodzieżowej Ligi Mistrzów.

Joden przyjechali do Monachium w mocnym składzie, w którym znalazło się kilku graczy na co dzień grających dla drużyny Jong Ajax, a nawet pierwszego składu. W jedenastce pojawili się bowiem Noa Lang, Mitchell Bakker czy Jurgen Ekkelenkamp.

Ajax wygrał pierwszy mecz 6:0 z AEKiem Ateny, a Bayern uległ Benfice aż 0:3. To Amsterdamczycy byli faworytami, ale niestety zawiedli.

Spotkanie nie mogło się rozpocząć lepiej dla podopiecznych Heitingi! Już w drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Lang. Akcja zaczęła się od długiego podania Bakkera do wychodzącego Gravenbercha. Ryan zgrał w pole karne do Jensena, a ten wyłożył piłkę do Langa! Ajax rozpoczął fantastycznie, nakładając na rywala pressing i szukając zawodników z przodu. Gospodarze nie byli jednak bierni i po kilkunastu minutach stworzyli sobie sytuacje bramkową. Dwa razy między słupkami świetnie spisał się jednak El Maach. Bawarczycy w kolejnych minutach byli stoną przeważającą, a Ajax oddalał zagrożenie od swojej bramki. W 33 minucie okazję miał Frankzke, ale ponownie na jego drodze stanął El Maach! Golkiper grał świetne zawody, rehabilitując się za ostatnie niezbyt dobre występy. Bayern w końcu zdołał osiągnąć swój cel i zdobył gola, ale arbiter nie uznał go, wskazując na pozycję spaloną Zirkzee. W samej końcówce ekipa Ajaksu ponownie zaczęła być stroną przeważającą, ale raczej tylko w kontroli gry. Okazji do końca pierwszych 45 minut już nie było. Joden schodzili na przerwę prowadząc po bramce Langa, ale to El Maach był głównym autorem tego wyniku.

Po przerwie Joden znowu zaczęli z przytupem i mieli swoje okazje za sprawą Jensena i przede wszystkim Brobbeya. Młody napastnik został obsłużony świetną piłką przez Desta, ale kopnął prosto w bramkarza. Niewykorzystane sytuacje się zemścił i chwilę później po rzucie rożnym, Bawarczycy wyrównali stan spotkania. Bayern dostał skrzydeł i zaczął przeważać na boisku. Ajax dobrze się bronił, a swoje grał dalej w bramce El Maach. Niestety obrona nie wystarczyła i Niemcy zdołali wyjść na prowadzenie, po tym jak piłkę do siatki skierował Shabani. Amsterdamczycy nie otrząsnęli się po drugiej bramce, a numer trzy mógłby być autorstwa Zirkzee. Piłka na szczęście zatrzymała się na słupku. Heitinga rzucił wszystko na jedną kartę i to się opłaciło. W 90 minucie piłkę do bramki skierował Botman, po tym jak najlepiej odnalazł się w polu karnym przy rzucie rożnym.

Bayern Monachium U19 2:2 Ajax Amsterdam U19

0:1 Lang, 1:1 Mai, 2:1 Shabani, 2:2 Botman

Ajax U19: El Maach, J. Timber, Q. Timber (Musampa, 83′), Botman, Bakker; Gravenberch, Ekkelenkamp, Jensen (Schön, 74′); Dest, Brobbey, Lang (Van Gelderen, 60′).