Młodzież ograła Leeds

W pierwszym z dzisiejszych spotkań druga/młodzieżowa drużyna Ajaksu bardzo pewnie pokonała Leeds United.

Pojawiające się wczoraj plotki nie okazały się prawdziwe i Erik ten Hag zdecydował się nie wysyłać na boisko żadnego z graczy pierwszej drużyny. Pierwsza kadra w pełni skupia się na wieczornym meczu z pierwszą drużyną Leeds.

Młodzi piłkarze Joden stanęli na wysokości zadania i pewnie pokonali angielskiego rywala. Spotkanie rozstrzygnęło się już po 50 minutach, kiedy Ajax prowadził 3:0 po bramkach De Waala, Rasmussena i Hlynssona. Ekipa Leeds odpowiedziała dopiero w ostatniej minucie zamieniając na gola rzut karny.

Ajax Amsterdam 3:1 Leeds United

1-0 Max de Waal (13′)
2-0 Christian Rasmussen (26′)
3-0 Kristian Hlynsson (49′)
3-1 Max Dean (90′, karny.)

Ajax: Gorter; Regeer (Van Gelderen 46′), Magallán (Llansana 46′), Hillen, Salah-Eddine (Douglas 59′); Fitz-Jim, Ekkelenkamp (Hlynsson 46′), Jensen (Warmerdam 46′); Rasmussen (Yah 67′), De Waal, Martha (Giovanni 46′).