Ajax wciąż niepokonany w trakcie okresu przygotowawczego do nowego sezonu. Tym razem Amsterdamczycy w mocno rezerwowym składzie rozbili niemiecki Holstein Kiel 5:2.

Na pojedynek z niemieckim drugoligowcem Erik ten Hag zdecydował się posłać drugi garnitur, złożony głównie z młodych zawodników. Niespodziewanie w składzie znaleźli się Martinez i Mazraoui. Ajax po raz kolejny przycisnął rywala już od samego początku meczu i szybko wyszedł na prowadzenie. Pressing, odbiór piłki i przed szansą stanął Lassina Traore. Napastnik nie zastanawiał się ani przez chwilę i pewnie pokonał bramkarza.

Kolejne minuty to pełna dominacja ekipy z Amsterdamu. W 25. minucie fantastycznie ofensywnie ruszył Devyne Rensch. Młody obrońca wyprowadził piłkę, rozegrał ją z Traore i następnie osobiście wykończył akcję precyzyjnym uderzeniem. Dziewięć minut później było już 3:0. Świetnie podanie do Langa posłał Martinez, młody skrzydłowy został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Traore. Tuż przed przerwą Ajax rozegrał kolejną bardzo dobrą akcję. W pole karne wbiegł Ekkelenkamp i na raty pokonał bramkarza. Po pierwszej połowie 4:0.

Na drugą część wybiegł dawno nie widziany Lisandro Magallan. Obraz gry nie zmienił się znacząco. Niemiecka drużyna nieco odważniej próbowała zaatakować, jednak Ajax wydawał się wszystko kontrolować. Przewaga nadal była duża, choć brakowało konkretów. To zmieniło się po kwadransie, gdy na 5:0 trafił Jurgen Ekkelenkamp. Minutę później mogło być nawet 6:0, ale Eiting trafił tylko w słupek.

W 71. minucie zespół z Kilonii zdobył honorowego gola po stałym fragmencie gry. Gospodarze natomiast wciąż podkręcali tempo i atakowali rywali agresywnym pressingiem. Kolejne niezłe sytuacje marnowali między innymi Martinez, Lang i Traore, ale zawodników należy pochwalić za fantastyczne rozgrywanie akcji ofensywnych. W wielu przypadkach były to świetne kombinacyjne wymiany podań, na które nie potrafili zareagować przeciwnicy. Zabrakło postawienia kropki na i, choć i tak mecz zakończył się wysokim i w pełni zasłużonym zwycięstwem Ajaksu.

Ajax Amsterdam 5:2 Holstein Kiel

4. Traoré, 25. Rensch, 34. Traoré (karny), 44. Ekkelenkamp, 59. Ekkelenkamp – 71. Serra, 89. Bartels

Ajax: Kotarski; Mazraoui (63. Kasanwirjo), J. Timber, Martínez, Rensch (46. Magallán); Taylor (60. Regeer), Eiting (74. Mendez), Ekkelenkamp (74. Brobbey); Q. Timber, Traoré, Lang.