Drużyna Ajaksu kończy zgrupowanie w Austrii pozytywnym akcentem. Kolejny wygrany mecz sparingowy, tym razem z mistrzem Austrii – ekipą Red Bull Salzburg.

Podobnie jak w poprzednich spotkaniach piłkarze Erika ten Haga od samego początku agresywnie ruszyli na przeciwnika i szybko zepchnęli go do głębokiej defensywy. To również dało oczekiwane efekty w postaci sytuacji strzeleckich. Już w drugiej minucie wynik doskonałym uderzeniem otworzył Gravenberch. Salzburg otrząsnął się zaskakująco szybko i kilka minut później doprowadził do wyrównania. Rywala w polu karnym sfaulował Stekelenburg i sędzia słusznie wskazał na wapno. Z jedenastu metrów nie pomylił się Koita.

Amsterdamczycy kontynuowali jednak swoją agresywną grę i dominowali na boisku. Kilka niedokładności i strat powodowały, że do gry włączali się rywale, ale były to nieliczne kontrataki. W 16. minucie Ajax ponownie wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Tadicia wykończył Antony. Brazylijczyk dobrze opanował piłkę i oddał strzał nie do obrony. Kilka chwil później sytuację sam na sam z bramkarzem przegrał Gravenberch. Do przerwy 2:1.

Na drugą połowę wybiegli tacy piłkarze jak Van de Beek, Traore, Dest i Taylor. Poziom gry nie zmienił się i wciąż to Ajax był stroną przeważającą. Nie oznacza to jednak, że Stekelenburg był bezrobotny, wręcz przeciwnie. Kilka błędów w defensywie stworzyło okazje dla przeciwników, którzy byli blisko wyrównania.

Skuteczniejsi byli zawodnicy Ten Haga. W 67. minucie świetne podanie Traore wykorzystał Van de Beek. Pomocnik precyzyjnie przymierzył i umieścił piłkę w siatce. Na dziesięć minut przed końcem spotkania Joden trafili po raz czwarty. Z obrony na ofensywne wejście zdecydował się Rensch, otrzymał dobre podanie w tempo i stanął niemalże oko w oko z golkiperem. Pierwszy strzał został wybroniony, ale dobitka była już zdecydowanie lepsza i wylądowała tuż przy słupku. Ajax zwyciężył 4:1 i jest to rezultat delikatnie na wyrost, ponieważ rywale również mieli kilka doskonałych okazji. Nie zmienia to faktu, że Holendrzy wyglądają świeżo i prezentują się na boisku coraz lepiej.

Red Bull Salzburg 1:4 Ajax Amsterdam

9. Koita (karny) – 2. Gravenberch, 16. Antony, 67. Van de Beek, 82. Rensch

Ajax: Stekelenburg; Mazraoui (46. Dest), Schuurs (65. Timber), Blind (65. Rensch), Tagliafico (65. Martinez); Álvarez (65. Kudus), Gravenberch (46. Taylor), Labyad (65. Traore); Antony (65. Lang), Tadić (65. Ekkelenkamp), Promes (46. Van de Beek).