Hiszpańskie Mundo Deportivo dostarcza nam od wczoraj całą serię informacji dotyczących transferu Frenkie de Jonga do Barcelony.

Zdaniem tego hiszpańskiego źródła, Barcelona poważnie myśli o transferze piłkarza i miała negocjować jego ściągnięcie już w tym oknie transferowym, a nie jak początkowo mówiono za rok. Początkowo jednak, kwota o jakiej się mówiło to nawet 50 milionów euro. Katalończycy mieli ponadto rozważać możliwość wypożyczenia Frenkiego do Ajaksu na kolejny sezon, aby ten zbierał cenne doświadczenie.

Kolejną informacją jaką otrzymaliśmy było to, że De Jong poprosił o możliwość odejścia do Barcelony. Dzisiaj natomiast Hiszpanie poszli jeszcze dalej. Zdaniem Mundo, transfer pomocnika do Barcy jest bardzo prawdopodobny, a drzwi piłkarzowi otworzy sam Erik ten Hag…Menadżer miałby być skłonny do tego, aby oddać zawodników wyrażających chęć odejścia z Amsterdamu.

Co jednak chyba najciekawsze, jeszcze wczoraj wartość piłkarza wynosiła 50 milionów euro, a dzisiaj już tylko od 20 do 25 milionów. Powód? Chęć odejścia z klubu…

Share:

Dodaj komentarz