Kariera Noussair Mazraouiego nabrała ostatnimi czasy prędkości. Zawodnik został włączony do kadry pierwszej drużyny na stałe.

Dla młodego pomocnika jest to wielki skok, bowiem jeszcze nie tak dawno był on jednym z graczy, którym „groził” brak nowej umowy. Wówczas jednak na przedłużenie kontraktu nalegał ówczesny trener Jong Ajax – Marcel Keizer. Od kilku tygodni natomiast, Mazraoui regularnie pojawia się w selekcji Erika ten Haga.

„Nie słyszałem nic od trenera, bo myślę, że nie chciał mnie dekoncentrować przed meczem. Później otrzymałem jednak wiadomość od Hakima Ziyecha z gratulacjami. Odpowiedziałem, że nie wiem o co chodzi, a w odpowiedzi otrzymałem screen wiadomości z Ajax.nl. Po przeczytaniu byłem oczywiście bardzo szczęśliwy.”

„Dla mnie to jednak nie koniec, a tylko krok bliżej celu. Kolejny krok to zaliczenie wielu minut i w końcu walka o miejsce w składzie. Głód zyskania miejsca w składzie jest większy z dnia na dzień. Jeśli jest się w selekcji, chce się pokazać co tak naprawdę ma się w sobie.” – dodał pomocnik.

Swoją dumę z powodu awansu gracza do pierwszej drużyny wyraził również Michael Reiziger.

„To nagroda za ciężką pracę. Teraz będzie jednak inaczej niż w Jong Ajax i on musi ciężko pracować, aby zaznaczyć swoją obecność.”

Share:

Dodaj komentarz