O godzinie 15:00 rozpoczęło się pierwsze spotkanie w Putten, a rywalem Ajaksu było duńskie FC Nordsjaelland. Na ten mecz Erik ten Hag posłał głównie graczy rezerwowych oraz tych, którzy w tym sezonie grać będą tylko w ekipie Jong.

Duńczycy już za tydzień rozpoczynają swoją ligę, a więc są zdecydowanie na innym etapie przygotowań do sezonu. Było to widać na boisku, gdyż młoda drużyna Ajaksu znacznie ustępowała rywalom. Dwie niezłe sytuacje zdołał wybronić Kostas Lamprou. Joden odpowiedzieli okazją Nunnely’ego, ale zabrakło skuteczności. Obraz gry nie uległ zmianie po przerwie i wciąż to Nordsjaelland było stroną przeważającą. W 60. minucie padła pierwsza bramka, której autorem był Olsen. Wykorzystał on błąd Van Leera. Amsterdamczycy mogli dość szybko odpowiedzieć, blisko trafienia był Sierhuis, ale pomylił się o kilka centymetrów. Skuteczniejsi byli Duńczycy, którzy podwyższyli swoje prowadzenie. Na kilka minut przed końcem było już 3:0 dla przeciwników. W doliczonym czasie gry Ajax stać było na trafienie honorowe. Na listę strzelców wpisał sie Dean Solomons, gracz drużyny U19.

Ajax Amsterdam – FC Nordsjaelland 1:3 (0:0)

90+2. Solomons – 60. Olsen, 80. Bartolec, 88. Rasmussen

Ajax: Lamprou (46. Van Leer), Orejuela (82. Solomons), Bakboord, Botman (60. Kemper), Bakker, Ekkelenkamp (70. Johnsen), Bijleveld (60. Pasquali), De Wit, Nunnely (60. Kühn), Sierhuis (82. Pereira), Bandé (70. Jensen).