Już w zdecydowanie mocniejszym zestawieniu Ajax przystąpił do spotkania ze Steauą Bukareszt o godzinie 19:00. Scenariusz z pierwszych kilkunastu minut już nam znany – Ajacieden z łatwością zyskali przewagę, rozgrywali piłkę, ale jako pierwsi bramkę zdobyli rywale. W tej sytuacji niezbyt dobrze zachował się Perr Schuurs, z czego skorzystał Tanase. Było to w szóstej minucie, natomiast na odpowiedź wicemistrzów Holandii musieliśmy czekać niecałe 20 minut. Indywidualnie ruszył Neres, po czym zagrał do środka do Eitinga, ten dobrze opanował piłkę i pewnym strzałem doprowadził do remisu.

Bramka była w pełni zasłużona, gdyż Ajax dominował na boisku. Po przerwie Holendrzy jeszcze bardziej ruszyli do ataku, ale nie mogli przebić się przez defensywę przyjezdnych. Steaua próbowała skutecznie przeprowadzać kontry, lecz nie wynikło z tego nic bardzo groźnego. Niestety kolejne bramki już nie padły aż do samego końca meczu. Wynik 1:1 nie uległ zmianie i jest małym rozczarowaniem dla Ajaksu, który według obserwatorów zagrał całkiem przyzwoite zawody i był zdecydowanie lepszy.

Ajax Amsterdam – Steaua Bukareszt 1:1 (1:1)

24. Eiting – 6. Tanase

Ajax: Onana, Kristensen (61. Pasquali), De Ligt, Schuurs, Wöber, Eiting, Mazraoui (58. Gravenberch), Labyad (77. Jensen), Neres, Huntelaar, Lang (64. Johnsen).