Z przytupem zamknęli obóz przygotowawczy w Klosterpforte gracze Ajaksu.

Podopieczni Ten Haga w zamkniętym meczu rozbili niemiecki SV Lippstadt 08 aż 0:9.

Dla ekipy Ajaksu był to drugi mecz na niemieckiej ziemi. Kilka dni temu przegraliśmy 1:3 z Preußen Münster. Tym razem rozczarowania nie było, a czwartoligowiec nie stanowił żadnego problemu.

W pierwszych 20 minutach Ajax nie potrafił przełamać defensywy rywala, ale w końcu udało się to po ładnym zagraniu Neresa, które wykończył Mazraoui. Niecałą minut później, na 0:2 podwyższył Zakaria Labyad. Trzeciego gola zdobył Huntelaar, który bardzo subtelnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. Autorami kolejnych bramek byli ponownie Huntelaar i Mazraoui.

Po przerwie Ten Hag dokonał 6 zmian, ale nie wpłynęło to na ten mecz. Ajax dalej dominował i zdobył jeszcze cztery gole. Drugie trafienie zaliczył Labyad, a hat-trickiem popisał się Dani de Wit.

SV Lippstadt 08 – Ajax 0-9 (0-5)

23. Mazraoui 0-1, 24. Labyad 0-2, 29. Huntelaar 0-3, 35. Huntelaar 0-4, 44. Mazraoui 0-5, 51. Labyad 0-6, 63. De Wit 0-7, 69. De Wit 0-8, 73. De Wit 0-9

Ajax : Onana (46. Van Leer), Kristensen (46. Orejuela), De Ligt (60. Botman), Wöber (46. Schuurs), Bakker (60. Bakboord), Eiting (60. De Wit), Mazraoui, (46. Gravenberch), Labyad (60. Lang), Neres (60. Nunnely), Huntelaar (46. Sierhuis), Bandé (46. Ekkelenkamp)