Ajax zremisował dziś z beniaminkiem Premier League, Wolverhampton Wanderes 1:1. Dla Joden na listę strzelców wpisał się Donny van de Beek. Pierwsze minuty gry po powrocie zaliczył Daley Blind w roli środkowego defensora.

Niewiele działo się w pierwszym kwadransie gry. Jako pierwsi groźne akcje przeprowadzili Anglicy, ale dwukrotnie czujna była obrona Ajaksu, która skutecznie blokowała strzały. Kilka minut później mogło, a nawet powinno być 1:0 dla rywali. Na posterunku był jednak Andre Onana. Kameruński golkiper świetnie wyszedł z bramki na szesnasty metr i zatrzymał przeciwnika w sytuacji sam na sam.

Gra Ajaksu nie ulegała zmianie. Piłkę z defensywy wyprowadzał Frenkie de Jong, który wrócił do tej roli po kilku miesiącach. Amsterdamczycy rozgrywali futbolówkę dość powolnie i nie mogli w ten sposób zaskoczyć oponentów. W doliczonym czasie gry udało się jednak nieco przyspieszyć. Noa Lang podał w tempo do Van de Beeka, ten samodzielnie postanowił wykończył akcję i zrobił to perfekcyjnie. Bramkarz musiał jedynie wyciągał piłkę z bramki. Do przerwy 1:0 dla Ajaksu.

Na drugą część spotkania wybiegł Daley Blind, który zmienił De Jonga. Obraz gry oczywiście wciąż bez znacznych zmian. Ajax przy piłce, Wolverhampton agresywnie w destrukcji i w oczekiwaniu na okazję do kontry. Anglicy lepiej radzili sobie w grze ofensywnej, stawiając na bardziej bezpośrednią grę bez zbędnej kombinacji. W 59. minucie dobry strzał głową nieznacznie minął bramkę strzeżoną przez Onanę.

Kameruńczyk musiał interweniował kilka minut później, ale nie popełnił błędu. Ten przytrafił się niestety Tagliafico. Argentyńczyk sfaulował rywala w polu karnym i arbiter nie miał wątpliwości, że należy się jedenastka. Sytuacji nie uratował tym razem Onana. 1:1. Po stracie bramki nieco obudziła się drużyna z Amsterdamu. Zawodnicy Ten Haga wymieniali piłkę trochę szybciej, dzięki czemu do okazji doszedł David Neres, ale został ostatecznie zablokowany. Rezultat nie uległ już zmianie i Ajax zremisował z Wolverhampton 1:1.

Wolverhampton Wanderers FC 1:1 Ajax Amsterdam

74. Neves (karny) – 45+1. Van de Beek

Wolverhampton: Norris, Doherty, Bennet, Cavaleiro, Neves, Costa, Giles, Boly, Coady, Gibbs White, Da Silva.

Ajax: Onana, Kristensen, F. de Jong (45. Blind), De Ligt, Tagliafico; Van de Beek (79. De Wit), Eiting, Mazraoui (87. Jensen); Neres, Huntelaar (84. Sierhuis), Lang.