W trzecim spotkaniu w trakcie tego okres przygotowawczego, Ajax pokonał pewnie RSC Anderlecht.

Amsterdamczycy pierwszy strzał na bramkę oddali już w 2 minucie. Dobrą akcję przeprowadził Lang, który wpadł w pole karne, zagrał do Traore, a ten wyłożył piłkę Destowi. Uderzenie Amerykanina pewnie złapał jednak bramkarz. W kolejnych minutach, ekipa Ten Haga potrafiła kilka razy bardzo fajnie wymienić piłkę, ale brakowało ostatniego podania. W 9 minucie po raz pierwszy poważnie zapachniało golem. Anderlecht popełnił błąd w defensywie, piłka trafiła do Traore, ten zgrał wzdłuż bramki, ale uderzenie Danilo zostało zablokowane. Goście odpowiedzieli minutę później. Po źle rozegranym rzucie rożnym, Dest nie zrozumiał się z Ekkelenkampem, co pozwoliło na wyjście z kontrą. Uderzenie Vlapa już z pola karnego, odbił jednak Varela. W 14 minucie Ajax miał szczęście, bo piłka zatrzymała się na poprzeczce. Pojedynek na prawej stronie przegrał z rywalem Dest, piłka powędrowała na środek w okolice 15 metra, gdzie potężne uderzenie z pierwszej piłki zatrzymało się na obramowaniu bramki Vareli. Trzy minuty później Belgowi mieli jednak kolejną szansę. Wyborna prostopadła piłka wyprowadziła napastnika na sytuację sam na sam z Varelą. Próba lobowania z szesnastego metra skończyła jednak nad poprzeczką. Kilkadziesiąt sekund później znowu było groźnie. Niepewnie wybita piłka trafiła prosto na nadbiegającego gracza gości, którego uderzenie minęło prawy słupek bramki.

W 20 minucie do pozycji doszedł Traore. Rosły napastnik wyskoczył najwyżej w polu karnym po rzucie rożnym, ale uderzył obok bramki. W 25 minucie Joden wyszli na prowadzenie! Ekkelenkamp zagrał piłkę, która szczęśliwie przeszła do przodu na Traore. Lassina pognał w pole karne, gdzie poradził sobie z samym Vincentem Kompanym, zagrał do De Wita, a Dani z łatwością skierował piłkę do siatki z najbliższej odległości. W 28 minucie było już 2:0! Wyborną piłkę na prawą stronę zagrał Eiting, Lang zagrał pod nogi Desta, którego uderzenie zablokował Kompany. Piłka szczęśliwie poleciała jednak prosto na De Wita, który umieścił ją w pustej bramce. Po półgodzinie gry, szczęścia z dystansu próbował Lang. Skrzydłowy uderzył dobrze, ale jednak kilka centymetrów obok prawego słupka. W 39 minucie Lang uderzył po raz kolejny, tym razem po składnej akcji całego zespołu. Wydaje się jednak, że w tej sytuacji szukanie partnera było lepszym rozwiązaniem. W 44 minucie Ajax mógł jeszcze pokusić się o gola numer trzy. Eiting zagrał górną piłkę w pole karne, głową zgrał De Wit, ale Dest bardzo nieczysto trafił w futbolówkę i zaprzepaścił szanse na trafienie. To Anderlecht jeszcze przed przerwą zdołał trafić do siatki. Bardzo łatwo dał się ograć Pierie, a uderzenie po krótkim słupku okazało się zbyt trudne dla Vareli.

Na drugą częśc meczu, Ten Hag posłał nieco zmienioną jedenastkę. Na murawie zameldowali się między innymi Jensen, Schuurs, Timber czy Huntelaar. Między słupkami stanął natomiast Dominik Kotarski. W 48 minucie Amsterdamczycy podwyższyli prowadzenie. Dośrodkowana z rzutu rożnego piłka przeszła kilku zawodników i spadła idealnie na głowę Pierie. Defensor zrehabilitował się za błąd przy straconym golu i posłał piłkę do siatki. W 52 minucie przed swoją szansą stanął Huntelaar. Doświadczony napastnik otrzymał podanie od Langa, ale z ostrego kąta nie zdecydował się na zagranie wzdłuż bramki i jego strzał odbił nogami bramkarz.

Już dwie minuty później było jednak 4:1! Ekkelenkamp posłał wyborną podcinkę na wybiegającego Langa. Noa próbował lobować bramkarza co się nie udało, ale piłka spadła na nogę Jensena, który już pewnie umieścił ją w praktycznie pustej bramce. Po godzinie gry gola numer pięć zdobył Huntelaar! Hunter wykorzystał fatalne zachowanie obrońcy, który po dośrodkowaniu Langa, przedłużył piłkę prosto na jego głowę. W 65 minucie Anderlecht zdołał zdobyć drugiego gola. Zagrana z rzutu rożnego piłka została przedłużona, a tam z najbliższej odległości, jeszcze po nodze Danilo, w bramce umieścił ją Mbodji. W 67 minucie na boisku zameldowali się Kuhn, drugi z braci Timber, Kemper oraz 16-letni Kenneth Taylor. W 80 minucie z ostrego kąta uderzył Timber, ale futbolówka przeszła obok bramki.

Ajax Amsterdam 5:2 RSC Anderlecht

1:0 De Wit, 2:0 De Wit, 2:1 Sam, 3:1 Pierie, 4:1 Jensen, 5:1 Huntelaar, 5:2 Mbodj

Ajax I: Varela; Dest, Veltman, Magallán, Pierie; Eiting, Ekkelenkamp, ​​De Wit; Lang, Traoré, Danilo.

Ajax II: Kotarski; Dest, Schuurs, Botman, Pierie; Q. Timber, Ekkelenkamp, Jensen; Lang, Huntelaar, Danilo.