Ajax Amsterdam ponownie w fazie grupowej Ligi Mistrzów! Po przyzwoitym meczu, drużyna Ten Haga odprawiła APOEL Nikozja.

Pierwszy strzał w kierunku bramki oddali rywale, ale ten powędrował bardzo wysoko nad bramką Onany. Ajax odpowiedział w 8 minucie. Ładna składna akcja zakończyła się dośrodkowaniem do Neresa, ale Brazylijczyka wyprzedził w ekwilibrystyczny sposób jeden z obrońców. W 12 minucie prostopadłe podanie Tadicia okazało się minimalnie za mocne dla Huntelaara, któremu piłkę wygarnął bramkarz. Kolejne minuty nie przyniosły jednak niczego dobrego. Ajax przeważał, ale były to akcje nijakie, w żaden sposób nie przybliżające do zdobycia gola. W 23 minucie strzału próbował Ziyech, ale golkiper bez najmniejszego problemu złapał piłkę.

W 26 minucie przed niezłą okazją stanął Tadic. Serb otrzymał piłkę przed polem karnym, którą obrońcy wybijali niezbyt dobrze po rzucie rożnym. Kapitan Ajaksu przymierzył jednak fatalnie i przestrzelił z szesnastu metrów. W 35 minucie z rzutu wolnego nieźle przymierzył Ziyech, ale bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. W 40 minucie Ajax powinien był objąć prowadzenie. Ziyech zagrał piłkę na długi słupek, gdzie akcje zamykał Tadic. Serb z metra może dwóch, nie zdołał jednak wpakować piłki do siatki. W 44 minucie Ajax w końcu objął zasłużone (?) prowadzenie! Piłkę w pole karne dośrodkował Ziyech, a z za obrońców wyskoczył Alvarez. Meksykanin uderzył głową i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi.

Druga cześć meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia Ajaksu! Już kilka minut po wznowieniu gry, Ajax podwyższył na 2:0 i co chyba najśmieszniejsze, ponownie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego! Ziyech znalazł Tagliafico, który spokojnie uciekł spod opieki obrońcy. Nico zagrał głową w kozioł, a bramkarz wypluł piłkę przed siebie, a tam do bramki wpakował ją Huntelaar. Sędziowie VAR nie byli jednak pewni sytuacji i wezwali sędziego głównego do sprawdzenia sytuacji. Absurdalnie Niemiec nie uznał bramki Huntera, wskazując na pozycję spaloną bodajże Veltmana. Joel nie brał jednak dokładnego udziału w akcji, co wywołało mnóstwo kontrowersji. Dwie minuty później, to APOEL wpakował piłkę do siatki w podobnej sytuacji, ale tym razem sędzia od razu dopatrzył się pozycji spalonej aż trzech graczy gości. Kilka minut później przed doskonałą szansą stanął Ziyech! Ajax rozegrał szybko rzut wolny, a Marokańczyk ograł dwóch graczy gości już w polu karnym. Strzał z najbliższej odległości odbił jednak bramkarz.

Na dwadzieścia minut przed końcem piłkarze APOELU popełnili fatalny błąd, Tadic zagrał szybko do Huntelaara, ale strzał 36-latka odbił ponownie golkiper Cypryjczyków. Chwilę później Ajax znowu mógł mieć doskonałą szansę, ale po zagraniu Ziyecha, Huntelaar zabrał niepotrzebnie piłkę Neresowi, który był znacznie lepiej ustawiony. W 80 minucie Ajax przypieczętował swój awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów! Dobrze rozegrany rzut wolny pozwolił na znalezienie Huntelaara. Doświadczony napastnik posłał przerzut na drugą stronę boiska, gdzie obrońcą zakręcił Tadic. Serb uderzył mocno po długim słupki i w końcu zaskoczył bramkarza. Trzy minuty później Tadic odwdzięczył się Huntelaarowi, ale Hunter uderzył głową w środek bramki. Kilkadziesiąt sekund później, Hunter huknął potężnie z 18 metrów, ale piłka przeleciała obok lewego słupka bramki. Po chwili, Ten Hag zmienił Ziyecha, a na środek do zabezpieczenia posłał De Wita. Minutę później na murawie zameldował się jeszcze Marin, a z murawą pożegnał się Alvarez.

Ajax Amsterdam 2:0 APOEL Nikozja

1:0 Alvarez, 2:0 Tadic

Ajax: Onana; Dest, Veltman, Blind, Tagliafico; Álvarez (Marin 88 ‘), Martinez; Neres, Tadic, Ziyech (De Wit 87 ‘); Huntelaar