Ajax pewnie pokonał dziś amatorski zespół De Dijk 4:1. Awans do kolejnej rundy KNVB Beker pozostaje w cieniu bardzo groźnie wyglądającej kontuzji Vaclava Cernego.

Spotkanie w Volendam niemalże od samego początku przebiegało pod dyktando piłkarzy Ajaksu. Futbolówka rozgrywana była na połowie przeciwników, ale brakowało ostatniego podania. Co ciekawe, w siódmej minucie pierwszy groźny strzał oddali gracze De Dijk, ale piłka minimalnie minęła słupek. Minutę później mocnym strzałem z dystansu odpowiedział Orejuela. Strzelanie w 15. minucie rozpoczął Frenkie de Jong. Po odegraniu Dolberga młody pomocnik indywidualnie wykończył akcję.

Na drugą bramkę musieliśmy poczekać dziesięć kolejnych minut. Ponownie błysnął Frenkie de Jong. Świetnie odegrał on piłkę do Siema de Jonga, który pewnie pokonał Verhoevena. Dobrze znany nam golkiper nie miał większych szans. Pięć minut później fantastycznym podaniem popisał się Eiting. Jego precyzyjne dośrodkowanie wykorzystał Siem de Jong. Przed przerwą było jeszcze kilka sytuacji strzeleckich, ale pierwsza część zakończyła się prowadzeniem Ajaksu 3:0.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej bramki Ajaksu. Podanie Siema de Jonga dość szczęśliwie wykończył Cerny. Niestety kilka minut później ekipa Keizera źle zachowała się w polu karnym. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, niepilnowany El Gourari strzela w okienko i jest 1:4. Nie był to jednak najgorszy moment tego meczu… W okolicach 60. minuty na murawę upadł Vaclav Cerny. Czech zgłosił problemy z kolanem i opuścił boisko na noszach ze łzami w oczach. Zerwanie więzadła? Trzymamy kciuki, by uraz nie był aż tak poważny!

Tempo gry zdecydowanie spadło po tym wydarzeniu. Cernego zmienił Johnsen. Podobnie jak Lamprou, zadebiutował on w pierwszym zespole Ajaksu. W 74. minucie Orejuela trafił w słupek, na pustą bramkę natomiast nie potrafił trafić Dolberg. Ajax raził nieskutecznością do samego końca spotkania i wynik nie uległ już zmianie. Amsterdamczycy meldują się w kolejnej rundzie.

SV De Dijk – Ajax Amsterdam 1:4 (0:3)

53. El Gourari – 16. F. de Jong, 26. S. de Jong, 31. S. de Jong, 46. Cerny

De Dijk: Verhoeven, Tol, Kuipers, Schilder (72. Verschraagen), Westmaas, Woudenberg, Tayeb, Ruder, Loukili (40. El Idrissi), El Gourari, Tuyp (62. El Aamrani).

Ajax: Lamprou; Orejuela, De Ligt (77. Zeefuik), Viergever (87. Cassierra), Sinkgraven, Eiting, S. de Jong, F. de Jong; Cerny (64. Johnsen), Dolberg, Kluivert.