Roda Kerkrade była blisko wyeliminowania Ajaksu z rozgrywek KNVB Beker. Po 120 minutach gry utrzymywał się remis 1:1, jednak w konkursie rzutów karnych skuteczniejsi byli piłkarze Ten Haga.

Drużyna z Amsterdamu dominowała praktycznie przez całą pierwszą część spotkania. Pierwszy groźny strzał oddali jednak gospodarze. Tuż nad poprzeczką uderzył Engels. Joden odpowiedzieli ładną akcją, dzięki której okazję miał Tadić, ale został zablokowany. Przewaga Ajaksu została udokumentowana w 13. minucie. W polu karnym faulowany był Huntelaar, a jedenastkę na gola zamienił Tadić. Po tym trafieniu piłkarze Ten Haga kontynuowali spokojną grę na połowie rywali.

Amsterdamczycy prowadzili, ale nie kreowali kolejnych dobrych sytuacji. Roda natomiast czekała cierpliwie na swoje szanse na wyjście z kontratakiem. Po 30 minutach przyjezdni byli jednak wciąż spokojni. To się jednak zmieniło. W 36. minucie defensorom Joden urwał się Engels, który chwilę później został sfaulowany przez Lamprou. Kolejna jedenastka. Golkipera Ajaksu pewnym uderzeniem pokonał Paulissen. Ajax przyspieszył jeszcze trochę w ostatnich minutach przed przerwą, ale nie zdołał zaskoczyć rywali. Do przerwy remis 1:1.

Niestety nie było lepiej w drugiej połowie. Można powiedzieć, że było nawet gorzej. Przewaga Ajaksu nie była już tak wyraźna. Ajacieden nie potrafili nawet realnie zagrozić bramce Rody. W 68. minucie musiał zareagować trener, wprowadzając Dolberga i De Ligta za fatalnych Wobera i Labyada. De Ligt szybko wziął się do roboty i oddał pięć minut później groźny strzał z dystansu. Minutę później golkiper Rody po raz kolejny zachował się dobrze, broniąc uderzenie Dolberga. Mimo kolejnych starań, choć nieudolnych, Ajax drugiego gola nie strzelił i potrzebna była dogrywka.

Na dodatkowy czas nie wybiegł już Neres, którego zmienił Cerny. W 103. minucie doskonałą szansę mieli gospodarze, ale strzał Remansa zatrzymał Lamprou. Dwie minuty później groźnie uderzał Paulissen. Amsterdamczycy najlepszą okazję mieli już w drugiej części dogrywki. Niepilnowany w polu karnym był Dolberg, ale strzał głową Duńczyka znakomicie odbił golkiper Rody, Navakovic. Tuż przed ostatnim gwizdkiem na murawie zameldował się… Andre Onana. Kameruńczyk zmienił Lamprou z myślą o zbliżających się rzutach karnych.

W serii jedenastek (systemem ABBA) lepsi okazali się piłkarze Ajaksu. Pewne strzały oddali Tadić i Huntelaar, co dało prowadzenie 2:0. Następnie pomylił się De Ligt, ale kolejne uderzenia Dolberga i ostatecznie Daleya Blinda znalazły drogę do siatki i dały awans.

Roda JC Kerkrade 1:1 k. 2:4 Ajax Amsterdam

36. Paulissen (karny) – 13. Tadić (karny)

Roda JC: Novakovic; Dijkhuizen (113. Schlosser), Werker, Van Eijma, Jensen (46. Verburgh), Vansteenkiste; El Makrini (98. Souren), Gnjatic, Paulissen; Milts (98. Remans), Engels.

Ajax: Lamprou (118. Onana), Kristensen, Schuurs, Blind, Wöber (68. De Ligt), Eiting, De Jong, Labyad (68. Dolberg), Neres (91. Cerny), Huntelaar, Tadić.