Ajax pewnie pokonał PEC Zwolle 3:0 w meczu czwartej kolejki holenderskiej Eredivisie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Klaas Jan Huntelaar, jedno trafienie dołożył Ziyech, który zmarnował też rzut karny.

Od pierwszych minut gra Ajaksu mogła się podobać. Oglądaliśmy ofensywnie i agresywnie nastawionych graczy Keizera, którzy chcieli szybko wyjść na prowadzenie. Na to nie musieli długo czekać. W szóstej minucie wynik otworzył Huntelaar. Najpierw na prawej flance urwał się Neres. Dogranie Brazylijczyka fantastycznie wykończył doświadczony napastnik. Ajax chciał pójść za ciosem i zepchnął drużynę PEC Zwolle do bardzo głębokiej defensywy. Chwilę później tuż obok słupka uderzył Huntelaar. Kolejne groźne uderzenia, Dolberga i De Ligta minimalnie nie znalazły drogi do bramki strzeżonej przez Diederika Boera.

Przewaga Ajaksu w pierwszych 20 minutach była ogromna. Piłka praktycznie nie opuszczała połowy przyjezdnych. W 15. minucie znakomitą sytuację zmarnował Dolberg. Duńczyk pomylił się z bliskiej odległości, ale zadanie utrudnił mu walczący defensor. Kilka minut później zmianie uległ obraz gry. Tempo gry wyraźnie spadło, zaczynała budzić się ekipa ze Zwolle. Groźne uderzenia oddali Namli i Mokhtar. PEC Zwolle już nie tylko broniło dostępu do własnej bramki, ale coraz śmielej przesuwało się na połowę Ajaksu. Druga faza drugiej połowy nie mogła się podobać publiczności zgromadzonej na Arenie. Do przerwy mieliśmy 1:0 i nadzieję na lepszą drugą część, która przypieczętowałaby zwycięstwo.

Pierwszy akcent drugiej połowy to strzał z dystansu Ziyecha, z którym poradził sobie Boer. Po wznowieniu gry niestety nie oglądaliśmy porywającej gry Ajaksu. Swoich sił w ofensywie próbowali przyjezdni, którzy przecież byli tylko o jedno trafienie od doprowadzenie do wyrównania. W 61. minucie bliski gola był Marcellis po strzale głową. Kilka chwil później Keizer przeprowadził podwójną zmianę. Dolberga i Neresa zmienili Frenkie de Jong i Justin Kluivert. Skrzydłowy natychmiast zaznaczył swoją obecność, wywalczając rzut karny. Niestety z jedenastu metrów pomylił się Ziyech.

Pięć minut później w końcu jednak doczekaliśmy się drugiego trafienia. Świetnie rozegrał to Ajax. Kilka dobrych podań, Kluivert do Ziyecha i Marokańczyk z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do bramki. Od tamtego momentu Joden kontrolowali sytuację na boisku i pewnie zmierzali po zwycięstwo. Swoje szanse marnowali Huntelaar i Younes. Napastnik zdołał jeszcze ustalić wynik meczu w 88. minucie. Fantastyczne podanie Ziyecha, urwał się De Jong, który wyłożył piłkę Huntelaarowi. 3:0 i trzy punkty zostają w Amsterdamie.

Ajax Amsterdam – PEC Zwolle 3:0 (1:0)

6. Huntelaar, 71. Ziyech, 88. Huntelaar

Ajax: Onana; Veltman, De Ligt, Viergever, Dijks; Van de Beek, Ziyech; Neres (63. Kluivert), Dolberg (63. F. De Jong), Huntelaar, Younes.

PEC Zwolle: Boer, Ehizibue, Marcellis, Sandler, Van Polen, Bakker, Saymak (77. Israelsson), Thomas, Namli, Parzyszek (67. Nijland), Mokhtar (67. Ondaan).