Miało być łatwo i przyjemnie. Nie było. Przeciętnie grający Ajax pokonał NAC 3:1 w meczu zamykającym 21. kolejkę holenderskiej Eredivisie.

Ajax rozpoczął mecz bardzo ofensywnie, ale natychmiast dał się zaskoczyć pod swoją bramką. Najpierw gospodarzy uratował Onana, który zatrzymał w sytuacji sam na sam Korte. Kameruński golkiper nie zatrzymał już jednak strzał Ambrose w czwartej minucie. 0-1 na Arenie i pierwszy stracony gol przez Joden w tym roku. Ekipa Ten Haga przejęła inicjatywę, choć rozpędzała się dość powolnie.

W 23. minucie świetną okazję miał Huntelaar, ale z bliskiej odległości uderzył wprost w ręce bramkarza. Nie pomylił się dwie minuty później Donny van de Beek. Pomocnik wykorzystał świetne podanie Kluiverta i było 1:1. Van de Beek rozkręcił też niezłą akcję z Hunterem w 33. minucie, ale ostatecznie oddał znacznie niecelny strzał. Jeszcze przed przerwą udało się ponownie złamać defensywę Bredy. W środku faulowany był Tagliafico, sędzia słusznie puścił grę, futbolówkę przejął Neres i w swoim stylu zabawił się z przeciwnikami. Brazylijczyk uderzył precyzyjnie i wyprowadził Ajax na prowadzenie. Do przerwy 2:1.

Liczyliśmy na pójście za ciosem w drugiej części gry, ale niestety się nie doczekaliśmy. Amsterdamczycy znacznie zwolnili tempo rozgrywania swoich akcji i przez to mieli spore problemy z kreowaniem sytuacji podbramkowych. W 55. Minucie technicznie próbował Huntelaar, ale nie trafił w światło bramki. Rywale odpowiedzieli uderzeniem z dystansu Ambrose. Groźnie kilka chwil później strzelał też Angelino.

Kolejne minuty upływały pod znakiem minimalnej przewagi Ajaksu. Zza pola karnego nieźle strzelał Justin Kluivert, ale nie mogło to zaskoczyć golkipera. Na ostatniej dwadzieścia minut na placu gry pojawił się Max Wober, zmieniając Schone. Ajax zmienił więc ustawienie i Frenkie de Jong został przesunięty do drugiej linii. Spotkanie kończyło się przy gwizdach niezadowolonych kibiców gospodarzy. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Ziyech. Marokańczyk grał wręcz fatalnie, ale trafił z rzutu wolnego i Ajax zwyciężył 3:1.

Ajax Amsterdam – NAC Breda 3:1 (2:1)

25. Van de Beek, 39. Neres, 90+3. Ziyech – 6. Ambrose

Ajax: Onana, Veltman, De Ligt, F. de Jong, Tagliafico, Van de Beek (79. Siem de Jong), Schone (72. Wöber), Ziyech, Neres (89. Mazraoui), Huntelaar, Kluivert.

NAC Breda: Birighitti; Verschueren, Meijers, Marí, Angeliño; Schoofs, García, Mets (46. Vloet); Korte (69. Fernandes), Ambrose, El Allouchi (77. Te Vrede).