Ajax traci pierwsze punkty w nowym roku! Amsterdamczycy tylko zremisowali bezbramkowo na wyjeździe z Utrechtem i znacznie utrudniają sobie dalszą walkę o mistrzostwo. Lider ma już siedem punktów przewagi.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem walki pomiędzy zawodnikami oraz z boiskiem. Niestety stan murawy uniemożliwiał normalną grę. Momentami piłkarze mieli problemy z chodzeniem, co musi samo za siebie. Pierwszą okazję Ajax miał w 12. Minucie. Huntelaar trafił do bramki, ale niestety był na spalonym.

W kolejnych minutach mieliśmy jeszcze więcej walki i fauli. Agresywnie nastawiona drużyna Utrechtu nie zostawiała żadnych złudzeń, że będzie to przyjemny mecz. Granicę przekroczył Gortler w 31. Minucie. Niemiec zaatakował Tagliafico i powinien zostać wyrzucony z boiska, jednak otrzymał jedynie żółtą kartkę. Co w ofensywie Ajaksu? Z dystansu uderzał po indywidualnej akcji Neres, ale z jego strzałem poradził sobie golkiper gospodarzy. Do przerwy 0:0.

Znacznie ciekawiej było w drugiej połowie, ale czy lepiej? Raczej nie. Obie drużyny wciąż miały ogromne problemy w rozegraniu piłki i wszystko sprowadzało się do walki i przypadkowych akcji. Było jednak znacznie więcej strzałów. Rozpoczął Labyad po stracie Schone, ale z trudnym uderzeniem poradził sobie Onana. Kilka minut później Utrecht miał kolejną okazję, ale dobrze zablokował strzał De Ligt. Na poczynania rywali odpowiedzial Van de Beek, ale jego próba nie mogła zaskoczyć golkipera.

Kolejne minuty do bardziej otwarta gra. Co za tym idzie, również więcej okazji strzeleckich. Nadal w ofensywie bardziej aktywny był Utrecht. Niezłe sytuacje mieli Ayoub oraz Klaiber. Amsterdamczycy obudzili się tak naprawdę dopiero w ostatnich 10 minutach. Wówczas mieliśmy ciekawe wydarzenia pod bramką Utrechtu. Najpierw dobrze z wolnego przymierzył Ziyech, ale futbolówkę odbił Jensen. Chwilę później blisko szczęścia był Huntelaar po strzale głową. W 84. Minucie Ajax był chyba najbliżej trafienia. Ogromne zamieszanie w polu karnym, ostatecznie piłka trafia do Kluiverta, a jego strzał z niemalże linii bramkowej wybija obrońca. W 90. Minucie Schone uderzał z wolnego, bramkarz miał problemy, które niestety do niczego nie doprowadziły. Po dość nerwowych doliczonych minutach Makkelie zakończył mecz. 0:0 na Galgenwaard. Erik ten Hag nie dokonał żadnej zmiany.

FC Utrecht – Ajax Amsterdam 0:0

Utrecht: Jensen; Van der Maarel, Leeuwin, Janssen, Troupée; Klaiber, Strieder, Labyad, Ayoub, Kerk (86. Van de Streek), Görtler (58. Dessers).

Ajax: Onana; Veltman, De Ligt, Frenkie de Jong, Tagliafico; Schöne, Van de Beek, Ziyech; Neres, Huntelaar, Kluivert.