Ajax miał swoje słabsze momenty, niespodziewanie przegrywał z Willem II 0:1, ale wziął się w garść i zgarnął ostatnie trzy punkty w tym roku. Doskonałe zawody rozegrał David Neres, a pięknym golem popisał się Justin Kluivert.

Już w pierwszej minucie Joden mieli szansę na bramkę. Akcję przeprowadził duet Huntelaar-Neres, a Brazylijczyk znalazł się w polu karnym, gdzie zwiódł obrońcę i oddał strzał. Futbolówkę zdołał zablokować jeden z obrońców i skończyło się tylko na rzucie rożnym. W 4 minucie ciekawą piłkę za obrońców posłał De Ligt, ale futbolówka okazała się zbyt szybka dla Van de Beeka, który zagrywał już z za lini bocznej boiska. W 7 minucie ten sam zawodnik powinien dać Ajaksowi prowadzenie, ale katastrofalnie przestrzelił. Donny znalazł się sam na sam z bramkarzem, miał czas na spokojne wykończenie akcji, ale kopnął piłkę wysoko nad poprzeczką bramki. W 12 minucie Van de Beek znowu znalazł się w polu karnym, ale tym razem jego strzał wpadł prosto w ręce ustawionego na środku bramki bramkarza. Nieskuteczność Joden mogła się zemścić w 18 minucie, kiedy swoją szansę miało Willem. Strzał z pola karnego poleciał jednak z dala od bramki Onany.

Po 25 minutach swojej pierwszej szansy szukał Huntelaar, ale doświadczony napastnik nie zdążył do piłki zagrywanej przez Ziyecha. Ajax naciskał, tworzył sobie kolejne szanse, ale znowu brakowało skuteczności i tego ostatniego podania/strzału. W 27 minucie dobrze z rzutu wolnego przymierzył Ziyech, ale i ten strzał nie zdołał pokonać bramkarza Willem. Po półgodzinie do strzału doszedł w końcu Huntelaar, ale obrońcy przeszkadzali mu na tyle skutecznie, iż napastnik strącił piłkę z dala od bramki. Nie minęła minuta, a golkiper gości znowu został zatrudniony, kiedy to strzału spróbował Ziyech. Jeszcze przed przerwą Reiziger zmuszony był do wykonania pierwszej zmiany. Z kontuzją boisko opuścił Huntelaar, a na murawie zameldował się Dolberg. W 45 minucie nie błąd, ale wielbłąd popełnił Onana, golkiper oddał piłkę rywalowi tuż przed szesnastką, ten poradził sobie z De Jongiem, ale Kameruńczyk zdołał naprawić swoje zachowanie i odbił strzał.

Druga część meczu nie rozpoczęła się już od tak zdecydowanych ataków i licznych szans na gola. Bierność Joden wykorzystali natomiast goście, którzy za sprawą Sola w 52 minucie objęli prowadzenie. Willem II wyprowadziło kontrę, piłka nieco szczęśliwie przeleciała na drugi słupek bramki, a Hiszpan uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Onanę. Minutę później sędzia skrzywdził Ajax. W polu karnym fulowany był Neres, ale arbiter nie podyktował jedenastki. W 59 minucie Ajax mógł doprowadzić do wyrównania, ale znowu zabrakło skuteczności. Schone zagrał w pole karne do Neresa, ten nie zdołał obrócić się w kierunku bramki, ale piłkę musnął jeszcze Dolberg. Duńczyk swoim uderzeniem trafił jednak w głowę bramkarza. Po godzinie gry na boisku zameldował się Siem de Jong i już w swojej pierwszej akcji mógł zdobyć bramkę. Siem zamykał uderzeniem głową dośrodkowanie Ziyecha, ale golkiper wybił piłkę z linii bramkowej.

Napór przyniósł jednak rezulat w kolejnej akcji. Formę potwierdził Kluivert, który fantastycznie zszedł do środka i umieścił piłkę w samym okienku bramki. Piłkarze Ajaksu mieli w głowach, że nawet remis będzie wielkim rozczarowaniem i wynikiem niedopuszczalnym w związku z czym dalej atakowali bramkę gości. Groźnie mogło być zaledwie minutę po bramce na 1:1, ale Ziyech niepotrzebnie sam próbował rozwiązać akcję. Na dwadzieścia minut przed końcem sprawy w swoje ręce chciał wziąć De Ligt. Defensor przedostał się aż na skraj pola karnego, ale strzelił tylko w boczną siatkę. Dwie minuty później Joden osiągnęli jednak swój cel. NIESAMOWITĄ akcją popisał się Neres, który ośmieszył obrońców Willem i wyłożył piłkę prosto na nabiegającego Dolberga. Duńczyk wepchnął piłkę do bramki i dał prowadzenie. W 80 minucie stało się jasne, że Ajax wygra to spotkanie. Fenomenalną asystą popisał się Siem de Jong, a Neres spokojnie pokonał bramkarza. Uczciwie trzeba przyznać, że Brazylijczyk był na spalonym, czego arbiter nie zauważył.

Ajax Amsterdam – Willem II Tilburg 3:1 (0:0)

63. Kluivert, 72. Dolberg, 81. Neres – 53. Sol

Ajax: Onana; Veltman, De Ligt, Frenkie de Jong, Dijks (61. Siem de Jong); Schöne, Van de Beek, Ziyech; Neres (89. Johnsen), Huntelaar (40. Dolberg), Kluivert.

Willem II: Branderhorst; Lewis (57. Lieftink), Lachman, Heerkens, Van der Linden; Tsimikas, Rienstra, Haye; Hankouri (78. Croux), Azzaoui (46. Crowley), Sol.