W zaległym meczu 24. kolejki Eredivisie Ajax nie bez problemów pokonał PEC Zwolle 2:1. Niespodzianka była blisko, ale w końcówce decydującego gola zdobył Daley Blind.

Pierwsza część spotkania na Johan Cruijff ArenA nie przyniosła dużo emocji. Przyjezdni zgodnie z przewidywaniami postawili na głęboką defensywę i to Ajax utrzymywał się przy piłce. Amsterdamczycy nie zamierzali się przemęczać i spokojnie czekali na swoje okazje. Pierwsza szansa przyszła w 11. minucie. Tadić podał dobrze do Dolberga, ale uderzenie Duńczyka dobrą interwencją zatrzymał Van der Hart. Golkiper PEC Zwolle kilka minut później musiał opuścić boisko z powodu kontuzji i zastąpił go Diederik Boer.

Ajax kontynuował powolną grę na połowie przeciwnika, ale przez dłuższy okres gry nie potrafił stworzyć zagrożenia pod bramką rywali. To uległo zmianie w 32. minucie. Ekipa Ten Haga całkowicie uśpiła przyjezdnych i prostym sposobem wyszła na prowadzenie. Bardzo dobrze w pole karne dośrodkował Labyad, a akcję zamknął niezawodny Dusan Tadić. Trafienie na 1:0 nie wpłynęło na obraz gry, a ekipa z Amsterdamu wyraźnie przyspieszyła dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy. Dwukrotnie przed szansą stanął Van de Beek, ale najpierw nieczysto trafił w piłkę, a chwilę później jego dobry strzał został zablokowany. Do przerwy 1:0.

Problemy zaczęły się w drugiej połowie. Zupełnie inaczej wyglądała już drużyna Jaapa Stama, która zagrała agresywnie i przede wszystkim ofensywnie. Bierna postawa gospodarzy nie zwiastowała niczego dobrego. Groźne strzały na bramkę Onany oddali między innymi Namli i Flemming, a 64. minucie bardzo bliski trafienia po zamieszaniu w polu karnym był Lam. Ten Hag zareagował i wprowadził Huntelaara i Veltmana za Dolberga i Labyada.

W 79. minucie Ajax został ukarany za zdecydowanie słabszą postawę po przerwie. Ehizibue podał w tempo do Van Crooija, a ten bez większego trudu pokonał Onanę. 1-1 na Arenie i gospodarze musieli szybko się pozbierać. Na boisku zameldował się debiutant, Noa Lang. Jak się okazało, było to ryzykowne ale trafione posunięcie trenera. 19-latek w 85. minucie świetnie dośrodkował na dłuższy słupek, gdzie niepilnowany był Daley Blind. Doświadczony Holender nie mógł tego nie wykorzystać i pokonał Boera. W końcówce drugą żółtą kartkę otrzymał strzelec gola dla Zwolle, Van Crooij. Rywale nie mieli już argumentów i Ajax dość szczęśliwie zgarnął trzy punkty.

Ajax Amsterdam 2:1 PEC Zwolle

32. Tadić, 85. Blind – 79. Van Crooij

Ajax: Onana; Mazraoui, De Ligt, Blind, Tagliafico; Schöne (83. Lang), Labyad (69. Veltman), Van de Beek; Neres, Dolberg (69. Huntelaar), Tadić.

PEC Zwolle: Van der Hart (18. Boer); Ehizibue, Lachman, Lam, Paal; Hamer (89. Thy), Clement, Namli; Van Crooij, Flemming, Van Duinen (68. Elbers).