Pewna wygrana Ajaksu z czerwoną latarnią ligi. Joden mimo słabej pierwszej połowy, przeciętnego tempa ogólnego, pewnie pokonali Bredę pięcioma golami.

Po raz pierwszy golem zapachniało w Amsterdamie w 4 minucie. Świetną akcję przeprowadził Neres, który wpadł w pole karne i dograł do Van de Beeka. Donny skiksował i nie zdołał celnie trafić. Minutę później przed świetną okazją stanął De Jong. Frenkie idealnie nabiegł na piłkę zagrywaną przez Mazraouiego, ale trafił tylko w nogę blokującego obrońcy. Nie minęła minuta, a Joden znowu mieli okazję. Neres zagrał idealnie do Tadicia, który znalazł się w dobrej sytuacji w szesnastce, ale zdecydował się jeszcze raz dogrywać do Van de Beeka. We wszystko wmieszała się jednak linia obrony i trzeba było obejść się smakiem gola numer jeden. W 9 minucie w polu karnym znalazł się Ziyech, ale efekt pozostał ten sam…strzał zablokowali masowo zgromadzeni w szesnastce obrońcy NAC. W 13 minucie po szarży w pole karne Tadicia, piłka dotarła do Van de Beeka, który trafił tylko w słupek bramki Van Leera.

Po kwadransie w końcu udało się poważnie sprawdzić Van Leera. Z pola karnego mocno uderzył Mazraoui, ale bramkarz odbił jego strzał przed siebie. W 25 minucie piłkarze Bredy mieli pierwszą i od razu stuprocentową sytuację na gola. Z pozoru niegroźne dośrodkowanie trafiło pod nogi napastnika, który kompletnie niepilnowany miał miejsce i czas na zaskoczenie Onany. Kameruńczyk zdołał sobie na szczęście poradzić z tym uderzeniem. W 32 minucie znowu Breda miała poważną szansę na gola. Po dośrodkowaniu z lewej strony akcję zamykał Van Anholt i piłka musnęła poprzeczkę bramki Onany. W 38 minucie w końcu udało się objąć prowadzenie, ale nie obeszło się bez interwencji VARu. To co zabrało nam gola w środę, tym razem pozwoliło na objęcie prowadzenia. Po strzale Ziyecha z rzutu wolnego, piłka trafiła w rękę obrońcy, a sędzia szybko wskazał na jedenastkę. Karnego na gola zamienił Tadić.

Od początku drugiej połowy na murawie zameldował się Kasper Dolberg. Napastnik zmienił Lasse Schone, czyli dokładnie tak jak miało to miejsce z Realem w Lidze Mistrzów. Duńczyk szybko zaznaczył swoją obecność na boisku, bo już w 52 minucie posłał piłkę do bramki, inteligentnie strącając dośrodkowanie Ziyecha. W 57 minucie Amsterdamczycy mieli okazję na gola numer trzy. Wspaniałą piłkę w uliczkę posłał De Jong, ale Neres nie zdołał zrobić z sytuacji sam na sam niczego pożytecznego i od bramki grę zaczął Van Leer. Po godzinie gry było już po meczu, kiedy na listę strzelców wpisał się Tagliafico. Argentyńczyk najpierw uderzał w słupek po zamieszaniu w polu karnym, ale po powtórnym dośrodkowaniu Ziyecha spokojnie uderzył głową i posłał piłkę do siatki. W 67 minucie swoje drugie trafienie zaliczył Tadić. Serb dopadł do odbitej po strzale Ziyecha piłki i posłał ją w krótki róg bramki Bredy.

Minutę później zapachniało golem na 5:0. De Jong zagrał w pole karne do Dolberga, ten pobawił się obrońcami, ale niestety został zablokowany. Piłka szybko wróciła jednak w pole karne, gdzie idealnie znalazł się Neres. Uderzenie skrzydłowego szczęśliwie odbił Van Leer. Na dwadzieścia minut przed końcem blisko celu był w końcu Ziyech. Marokańczyk uderzył sprzed pola karnego, a piłka po nodze Palmera-Browna zaskoczyła Van Leera i wpadła do siatki. Po tej bramce na ostatnie dwie zmiany zdecydował się Ten Hag. Miejsce Tagliafico i Tadicia zajęli powracający do gry Joel Veltman oraz młody Jurgen Ekkelenkamp. Do końca meczu utrzymywała się znaczna przewaga Ajaksu. Joden nie chcieli się już jednak przemęczać i grali niemal na stojąco. W doliczonym czasie gry to NAC miało jednak drugą stuprocentową sytuację w tym meczu. Lundqvist przedarł się przez obronę Ajaksu, uderzył płasko, ale Onana świetnie odbił nogą ten strzał i pozwolił zachować czyste konto w tym meczu. W ostatniej akcji meczu szanse na debiutanckiego gola w lidze miał Ekkelenkamp, ale w sytuacji sam na sam uderzył źle i golkiper odbił jego strzał po ziemi w kierunku lewego słupka.

Ajax Amsterdam 5:0 NAC Breda

38. Tadić (karny), 53. Dolberg, 59. Kastaneer (sam.), 67. Tadić, 71. Ziyech

Ajax: Onana; Mazraoui, De Ligt, Blind, Tagliafico (73. Veltman); Schöne (46. Dolberg), De Jong, Van de Beek; Ziyech, Tadić (73. Ekkelenkamp), Neres.

NAC Breda: Van Leer; Van Anholt, Koch, Dervite (76. Klomp), Palmer-Brown, Gersbach; Nijholt, El Allouchi; Rosheuvel (88. Korte), Kastaneer (79. Muhren), Lundqvist.