W meczu 11. kolejki Eredivisie Ajax pewnie pokonał Willem II Tilburg 2:0. Gospodarze ponownie nie musieli się nawet wysilać, by bez problemów zgarnąć trzy punkty, stwarzając przy okazji nudne widowisko.

Podopieczni Erika ten Haga już w pierwszych minutach spotkania ruszyli do ataku i mieli doskonałe okazje. Po 20 sekundach fatalny błąd popełnił golkiper przyjezdnych, ale tego nie wykorzystał Neres. Jego uderzenie zatrzymał defensor. Dwie minuty później groźny strzał Dolberga zatrzymał bramkarz. Kolejna podbramkowa okazja należała do Tadicia, ale Serb niestety również nie potrafił tego odpowiednio wykończyć. Impas przełamał w końcu Dolberg. W 11. minucie Duńczyk bez zastanowienia huknął zza pola karnego i otworzył wynik meczu.

Niespełna dwie minuty później powinno być 2-0. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Frenkie de Jong, ale zwyczajnie przekombinował i nie zdobył gola. Pomocnik zrehabilitował się jednak nieco później. Tadić w tempo zagrał do Tagliafico, ten przytomnie odegrał w pole karne do De Jonga, który już nie kombinował i precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce. Ajax kontynuował dobrą, równą grę i dominował na boisku. Przyjezdni przed przerwą dość nieśmiało ruszyli do przodu, ale poważnego zagrożenia nie stworzyli. Mimo jeszcze kilku niezłych prób, Joden w pierwszej połowie prowadzenia nie podwyższyli.

Druga część meczu wyglądała nieco inaczej. Ajax nadal miał przewagę, ale widać było już mniej chęci do gry ofensywnej na pełnych obrotach. Rywale też już nie zostawiali tak dużo miejsca jak w pierwszych minutach. Ten Hag szybko zdecydował się na pierwszą zmianę, Dolberga zmienił Huntelaar. W 55. minucie dobrą kontrę wyprowadzili piłkarze Willem II, ale Avdijaj z ostrego kąta nie oddał celnego strzału. Amsterdamczycy odpowiedzieli uderzeniem głową Huntelaara, również niecelnym.

Kilka chwil później ponownie ruszyli przyjezdni, niezłą okazję miał Fran Sol, lecz Onana nie musiał nawet interweniować. Na ponad 20 minut przed końcem Van de Beek pojawił się na boisku, zastępując Lasse Schone. Powoli, jakby od niechcenia Ajax konstruował kolejne akcje, ale w takim tempie nie można było zaskoczyć defensorów gości. Nie było już wątpliwości, że piłkarze Ten Haga ponownie nie zamierzają się przemęczać widząc, że zwycięstwo jest praktycznie niezagrożone. W 74. minucie dobrze zza pola karnego uderzał Neres, ale minimalnie się pomylił. Tuż przed końcem niezłą szansę miał jeszcze Huntelaar, ale jego mocne uderzenie powędrowało nad poprzeczką.

Ajax Amsterdam 2:0 Willem II Tilburg

11. Dolberg, 22. De Jong

Ajax: Onana; Mazraoui, De Ligt, Blind, Tagliafico; Schöne (67. Van de Beek), Neres, De Jong; Ziyech (86. Labyad), Dolberg (54. Huntelaar), Tadić.

Willem II: Wellenreuther; Anita, Lewis, Heerkens, Palacios; Lieftink (68. Kolovos), Llonch, Crowley; Saddiki (35. Meissner), Sol, Avdijaj.