Młodzi piłkarze Ajaksu wzięli odwet za pierwszą drużynę i pokonali w dzisiejszym spotkaniu swoich rówieśników z Eindhoven.

W składzie drużyny U19 zabrakło dzisiaj Ryana Gravenbercha, co może sugerować, że jutro piłkarz ten otrzyma szansę gry dla pierwszej drużyny w starciu pucharowym.

Pierwsze minuty meczu w Amsterdamie nie były nadzwyczaj porywające. Gra była spokojna i żadna ze stron nie potrafiła stworzyć sobie żadnej sytuacji. W końcu jednak po kwadransie Joden spróbowali po raz pierwszy. Bramkę próbował szturmować Brobbey, ale jego uderzenie zdołał wybronić bramkarz PSV. Przewaga drużyny Heitingi rosła, ale nie przekładało się to na kolejne dogodne szanse. Po kolejnych kilku minutach na strzał z dystansu zdecydował się Jensen, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Gospodarze byli lepsi, ale nie widzieli jak dobrać się do skóry rywalom. PSV nie pozostawało jednak bierne i w pierwszej połowie stworzyło sobie szansę, ale świetnie w bramce spisał się El Maach. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, do roboty wziął się Brian Brobbey! Młody super strzelec świetnie poradził sobie z obrońcami PSV i pokonał bramkarza strzałem z kilku metrów. Doskonałą asystą popisał się Nicolas Kühn.

W pierwszej akcji po przerwie goście mieli okazję do wyrównania. Po zagraniu piłki na długi słupek, błąd popełnił Van Gelderen, który dał się wyprzedzić, a zawodnik PSV zgrał futbolówkę przed bramkę. Napastnik odwrócił się z nią, ale z bliskiej odległości nie trafił w światło bramki. Trzy minuty później rywale z Eindhoven doprowadzili do wyrównania, ale sędzia słusznie wskazał na pozycję spaloną.  W 54 minucie przyszedł jednak gol, który wysiał w powietrzu i PSV wyrównała. Długa prostopadła piłka trafiła idealnie do skrzydłowego, który poradził sobie raz jeszcze z Van Gelderenem, zgrał wzdłuż bramki, a El Maach interweniował tak pechowo, że nabił nabiegającego napastnika. Na odpowiedź Ajaksu trzeba było jednak czekać kilkadziesiąt sekund! Joden odpowiedzieli najlepiej jak tylko się da i ponownie wyszli na prowadzenie. Fantastycznie zachował się Brobbey, który wywalczył piłkę w środkowej części boiska, pognał za akcją, dośrodkował w pole karne, a tam głowę dołożył tylko Jensen. Po godzinie gry Joden prowadzili już dwoma golami! Drugą dobrą akcję w przeciągu kilku minut przeprowadził Dest, który po otrzymaniu prostopadłej piłki, spokojnie pokonał bramkarza płaskim uderzeniem z czternastu metrów. W kolejnych minutach goście nieco przycisnęli licząc jeszcze na korzystny rezultat. Na dwadzieścia minut przed końcem uderzenie z pola karnego czujnie odbił El Maach, a żaden z graczy PSV nie znalazł się na szczęście na dobitce. W 81 minucie gracze PSV zdobyli gola kontaktowego. Futbolówka po kolejnym wrzucenie jej w pole karne wylądowała nieporadnie wybita na szesnastce, gdzie Damian Timan huknął po ziemi, nie dając szans na obronę bramkarzowi. W doliczonym czasie gry Amsterdamczycy mieli idealną szansę na dobicie rywala. Z pola karnego uderzał najpierw Jensen, a piłka dobijał jeszcze Douglas. W obu przypadkach golkiper PSV stanął jednak na wysokości zadania. Co nie udało się w 94 minucie, udało się w 95. Doskonała piłkę na 30 metrów posłał Dest, Kühn przelobował wychodzącego z bramki golkipera, a nieśmiało zmierzającą do siatki piłkę dobił jeszcze Jensen.

Ajax Amsterdam U19 4:2 PSV Eindhoven U19

1:0 Brobbey, 1:1 PSV, 2:1 Jensen, 3:1 Dest, 3:2 Timan, 4:2 Jensen

Ajax U19: El Maach; Van Gelderen, J. Timber, Botman, Douglas; Q. Timber, Hansen, Jensen; Kühn, Brobbey, Dest.

Share:

Dodaj komentarz