Lisandro Magallán potwierdził, że wkrótce wróci do Ajaksu, choć nie wie jeszcze kiedy dokładnie to nastąpi. Jego wypożyczenie do Deportivo Alavés kończy się 30 czerwca.

Jakiś czas temu media informowały, że hiszpański klub nie ma zamiaru korzystać z opcji wykupu Argentyńczyka. Dziś potwierdził to sam zawodnik.

„Umowa obowiązuje na rok, więc wkrótce po prostu wrócę do Ajaksu. Pandemia nieco utrudnia sytuację i ciężko powiedzieć kiedy dokładnie tam wrócę. Futbol w Holandii jest zawieszony do września” – powiedział defensor w rozmowie z TNT Sports.

„Wygląda na to, że nasza przerwa wchodzi w ostatnią fazę. Jutro wznawiamy treningi w ośrodku klubowym w Hiszpanii. Trener powiedział nam, że będziemy to robić stopniowo. To dobre podejście, bo nie możemy wrócić od razu na sto procent” – dodał obrońca.

Przyszłość Magallána jest więc niepewna. Na ten moment wiemy, że latem będzie on ponownie graczem Ajaksu, jednak całkiem możliwy jest kolejny transfer i definitywne pożegnanie z Amsterdamem. Zdecydowanie mniej prawdopodobne jest jego pozostanie w stolicy Holandii. W tym sezonie w barwach Deportivo Alavés zaliczył 12 oficjalnych występów, w których zdobył jedną bramkę.

Share:

Dodaj komentarz