Sven Botman może wkrótce definitywnie opuścić Ajax. Młodego obrońcę chce sprowadzić Lille, które przedstawiło już pierwszą formalną ofertę.

Zdaniem De Telegraaf i francuskich źródeł oferta Lille była bardzo atrakcyjna i praktycznie nie do odrzucenia, jednak Marc Overmars nie był do niej przekonany. Ajax chce zatrzymać Botmana u siebie, ale nie za wszelką cenę. Overmars wystosował do francuskiego klubu kontrofertę i jest otwarty na dalsze negocjacje. Media nie podają póki co żadnych konkretnych kwot.

Voetbal International przekonuje, że Botman jest otwarty na odejście z Ajaksu. Holender zdaje sobie sprawę z tego, że mając za konkurentów takich graczy jak Lisandro Martinez czy Daley Blind bardzo ciężko będzie mu wywalczyć miejsce w składzie ekipy Ten Haga. 20-latek poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Heerenveen, gdzie zebrał bardzo pochlebne opinie. Zgromadził 26 występów, w których zdobył dwie bramki.

De Telegraaf delikatnie sugeruje, że miliony otrzymane za Botmana mogą potencjalnie otworzyć drogę do powrotu Jana Vertonghena, choć jeszcze kilka dni temu Overmars zapowiedział, że doświadczony Belg w tym roku nie wróci.

Share:

Dodaj komentarz